Haberler

Microsoft, Intune’u ConfigMgr ile Birleştirdi

System Center Configuration Manager lisanslarına sahip olan işletmeler artık Intune’a otomatik olarak erişebilecekler.

Microsoft, Sistem Merkezi Yapılandırma Yöneticisi’ni (ConfigMgr), Intune birleşik uç nokta yönetimi (UEM) platformuyla birleştirerek kullanıcıların her ikisine de tek bir arabirim kullanarak erişmelerini sağladı.

Birleştirilmiş ürünlere artık Intune lisansını Windows yapılandırmalarını yönetmek için ConfigMgr müşterileri için erişilebilir kılan Endpoint Manager adı verildi. Microsoft, bu iki bulut hizmetinde 200 milyondan fazla cihazı yönettiğini açıkladı.

ConfigMgr ve Intune, kurum içinde uygulamaları sağlamak, dağıtmak, yönetmek ve güvence altına almak için ortak yönetim seçeneklerinin yanı sıra şirket içi ve bulut yönetimi imkanları sunar.

Microsoft 365 şirket başkan yardımcısı Brad Anderson bir yazı yayınladı. Açıklamasında “Yönetim vizyonumuz basit değildi. Intune bizim için ortak yönetim değil bir hedef” dedi.

ConfigMgr ve Intune için tek bir yönetim ara yüzü sunmanın yanı sıra, Endpoint Manager, Aygıt Yönetimi Yönetim Merkezi’ni (DMAC) ve Desktop Analytics’i de içerir.

CCS Insight başkan yardımcısı ve kurumsal araştırma başkası Nick McQuire, “Bu oldukça büyük bir haber çünkü Microsoft için büyük bir şirket olan Systems Center Topluluğu, hem Intune hem de System Center’ı birlikte nasıl yönettikleri konusunda daha net ilerliyor ve bu iki dünyayı birleştiriyor” açıklamasında bulundu.

Şirket, Windows olmayan cihazları Microsoft Endpoint Manager üzerinden yönetmek isteyen kullanıcıların ayrı bir Intune lisansı, bir Enterprise Mobility & Security (EMS) lisansı veya bir Microsoft 365 E3 veya daha yüksek bir lisans satın alması gerektiğini söyledi.

McQuire, ” Intune’dan yararlanmak için System Center’ı kapatmanız gerekmiyor; yalnızca Windows ortamının aksine, tüm uç noktalarınız etrafında yönetimi birlikte yürütmek ve iş yükü tabanlı bir model almak gerekebilir. ” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.