Haberler

Microsoft Visual Studio 2022 Duyuruldu

Microsoft geliştirme ortamı Visual Studio’nun yeni sürümünü duyurdu. Genel ön izlemesi bu yaz sunulacak olan araç geliştirme kitinin yeni sürümünün daha hızlı ve etkin kullanım özelliklerine sahip olacağı ifade ediliyor.

Microsoft Visual Studio 2022 Duyuruldu
Microsoft Visual Studio 2022 Duyuruldu

Microsoft blog üzerinden yayınlanan duyuruda; Visual Studio’nun 2022 sürümünün, hem öğrenciler hem de endüstriyel ölçekli çözümler geliştirenler için tasarlandığı, daha hızlı, daha ulaşılabilir ve daha hafif olacağı belirtildi. Ayrıca yayınlanacak yeni sürümde, Visual Studio 64-bit olacak. Bütün bu özelliklerin birlikte sunulacağı uygulamanın kullanıcı deneyimi daha temiz, zeki ve eylem odaklı olacak.

Visual Studio 2022 sürümünde Azure kaynakları ile modern, bulut tabanlı uygulamalar oluşturulabilecek. Yeni sürüm hem Windows hem de Mac geliştiricileri için .NET 6 ve web, istemci ve mobil uygulamaların birleşik çerçevesi için tam desteğe sahip olacak. Ayrıca blog üzerinden yayınlanan duyuruda Visual Studio 2022 sürümünün, C ++ 20 araçları ve IntelliSense ile C ++ iş yükü için güçlü destek içereceği bilgisi de yer alıyor.

Ek olarak Microsoft, macOS için Visual Studio’yu yeni bir arayüze taşıdığını da duyurdu. Bu duyuru Mac için Visual Studio’nun tüm yerleşik macOS erişilebilirlik özelliklerinden tam olarak yararlanabileceği anlamına geliyor.

Kaynak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.