Anasayfa » Microsoft, Teams Masaüstü ve Web Uygulamalarına Yeni Özellikler Ekledi

Yazıyı Paylaşın

Haberler

Microsoft, Teams Masaüstü ve Web Uygulamalarına Yeni Özellikler Ekledi

Microsoft ayrıca iOS ve Android platformlarında kullanılan Teams mobil uygulamalarına daha fazla kişisel tüketici odaklı özellik ekliyor.

Microsoft, bu yılın başlarında iOS ve Android’de tüketici odaklı Teams özelliklerini kullanıma sunmaya başlamıştı. 19 Kasım tarihinden itibaren de PC’lerdeki ve tarayıcılardaki Teams için de bu özellikler kullanıma sunuluyor.

Microsoft, Teams masaüstü ve web uygulamalarında aşağıdaki özelliklerin deneme sürümlerini kullanıma sunuyor:

  • 250 kişiye kadar kişisel sohbet veya grup sohbeti oluşturma.
  • Bir telefondaki mevcut sohbetleri bir bilgisayara sorunsuz bir şekilde senkronize edebilme ve bütün cihazlarda görüşmelere devam edebilme.
  • Arkadaşlarınızla ve ailenizle yoluyla tüm gün ücretsiz bir şekilde görüntülü veya sesli görüşmeler yapabilme.
  • Teams kullanıcısı olmasalar bile görüntülü toplantı davetlerini herkes ile paylaşabilme.
  • “Galeri” veya “Birlikte” modu ile tek çerçevede 49 kişiye kadar görüntüleme yapabilme.
  • Kişisel veya grup sohbetlerinde bilgisayarınızdaki fotoğrafları ve videoları yükleyip paylaşabilme.

Bu tüketici Teams özelliklerine erişmek için kullanıcılar, Teams masaüstü uygulamasını indirebilir ve kişisel bir Microsoft hesabı ile oturum açabilir veya oluşturabilir. Kullanıcılar ayrıca mevcut bir Work Teams hesabına kişisel bir hesap ekleme seçeneğine de sahip. (Microsoft, bu seçeneği mevcut ticari müşterilere “yavaşça” sunduğunu söylüyor; kullanıcıların bu ayın başlarında tek bir iş / okul hesabına tek bir Teams kişisel hesabı eklemesine izin verme niyetinin sinyalini verdi.) Tüketici Teams özelliklerini bir tarayıcıda kullanmak için , bu bağlantıya tıklayıp oturum açabilir veya bir Microsoft kişisel hesabı oluşturabilirsiniz.

Microsoft ayrıca mevcut Teams mobil uygulamalarına daha fazla tüketici özelliği denenmesi için eklediğini duyurdu. Bu özelliklerden en önemlisi ile kullanıcılar, telefonlarında Teams yüklü olmayan iOS ve Android’deki kişileri bir grup sohbetine ekleyerek sohbet etme seçeneğine sahip oluyor. Ayrıca, kullanıcıların fiziksel olarak bulundukları yer hakkında güncellemeler / uyarılar sağlamalarına olanak tanıyan yeni bir konum özelliği de uygulamaya eklendi.

Microsoft’un “önümüzdeki haftalarda” Teams iOS ve Android için sunacağını açıkladığı diğer özellikler ise şöyle:

  • Sohbetlerinizden cihazınızın takvimine grup etkinlikleri ekleyebilme.
  • Etkinlik akışınızda görev ve konum güncellemelerini alabilme.
  • Kişisel güvenli dosyanıza fotoğraf ekleyebilme.

Bir Hatırlatma olarak eklemek gerekir ki: Ayrı bir Teams tüketici uygulaması yok. Bunun yerine Microsoft, mevcut Teams uygulamalarına ve Teams web uygulamalarına tüketici özellikleri eklemeyi tercih etti. Ayrıca, Microsoft şimdilik Skype ile Teams’i değiştirmeyi planlamadığını de açıkladı. Yetkililer, Teams’in sohbet ve sesli / görüntülü görüşmeler yapmanın “sadece” bir yolundan daha fazlası olduğunu, bu iki uygulamanın farklı amaçlara hizmet ettiğini belirtti.

Kaynak

Yazıyı Paylaşın

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>