Haberler

Microsoft Edge’e İnternetteki İndirim Kuponlarını Otomatik Gösteren Bir Özellik Geldi

Microsoft, Chromium tabanlı tarayıcısı Edge’i geliştirmeye devam ediyor. Edge’e eklenen yeni özellikle birlikte artık tarayıcı üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde satın almak istediğiniz ürün için indirim kuponu varsa, bunu hızlı bir şekilde görebileceksiniz. Üstelik bu kuponlar, bir dokunuşla sisteme işlenerek, ürünlerde indirim yapılması sağlanıyor.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 2020 yılının başında kullanıma sunulan Chromium tabanlı Edge üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 1 ay önce alışveriş sitelerindeki fiyatların karşılaştırılmasını sağlayan yeni bir eklentiyle karşımıza çıkan Edge, bu kez de indirim kuponlarına doğrudan erişilmesini sağlayan yerleşik bir eklentiye kavuştu. Milyonlarca kullanıcı bu özellik sayesinde, yaklaşan indirim günlerinde ekstra indirimlerin sahibi olacak.

Microsoft, kullanıcılara daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için adres çubuğuna yeni bir buton ekledi. Bu butona tıklayan bir kullanıcı, incelemekte olduğu ürünün diğer satıcılardaki fiyatını görüntüleyebilecek. Ayrıca Edge’in yeni kupon özelliği de bu buton aracılığıyla kullanılacak. Edge, eğer o site ya da ürün için mevcut olan bir indirim kodu bulabilirse, bu kupon doğrudan kullanıcıya sunulup, ekstra indirim kazanılması sağlanacak. 

Kupon bulma özelliği bu şekilde gözüküyor.

Microsoft, bu kuponları bulmak için gereken veriyi kendi arama motoru olan Bing’den alıyor olacak. Bing; birçok kişinin kullanmadığı bir arama motoru ancak Microsoft, arama motorunu geliştirmek için uzun süredir çalışıyor.

Aslına bakacak olursak, internet üzerinden aradığınız bir ürünün fiyatını kıyaslamanızı sağlayan üçüncü taraf eklentiler zaten mevcut. Benzer bir şekilde indirim kuponlarını gösteren üçüncü taraf eklentiler de hali hazırda kullanılabiliyor. Microsoft, yaptığı son çalışmalarla üçüncü taraf eklentilere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmış.

Bu arada Microsoft, kendi arama motoru olan Bing için de yeni bir alışveriş portalı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, dünyanın dört bir yanından perakendecilere ulaşıp, indirimler ve çeşitli kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Ancak size üzücü bir haber vermek zorundayız. Bu özellikler ne yazık ki şu an için, Türkiye’deki Edge kullanıcıları tarafından deneyimlenemiyor.

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Otel Rezervasyon Platformlarından Milyonlarca Kullanıcı Bilgileri Çalındı

Cisco Webex’in Hataları İle Saldırganlar, Toplantılara “Hayalet Kulllanıcı” Olarak Katılabiliyor

Youtube Artık Tüm Videolarda Reklam Gösterecek

Zeka Gücü öğrencileri yapay zeka teknolojileri için hayal güçlerini yarıştırıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu