Haberler

Microsoft, Ofislerini 29 Mart’ta Kısmi Olarak, 6 Temmuz’da da Tamamen Açmayı Planlıyor

Microsoft yetkilileri, bir yıllık hibrit çalışma araştırmasını yayınladığı gün hibrit bir işyeri olarak nasıl yeniden açılmayı planladığına dair kendi raporunu da paylaştı.

Geçtiğimiz sonbaharda, Microsoft yetkilileri çalışanlarına, şirketin ABD merkezli ofislerinin Ocak 2021’den Temmuz 2021’e kadar yeniden açılış tarihini ertelediklerini açıklamışlardı. Bugün, Microsoft, COVID-19 gelişmelerinin etkisi ile yeniden açılış planları hakkında bir güncelleme planı daha sundu. Yetkililer ayrıca, gelişmekte olan hibrit çalışma modeline ilişkin bulguların yer aldığı bir yıllık İş Eğilimi Endeksi’ni de yayınladı.

Microsoft’un yeniden açılış planları hakkındaki blog yazısı, yöneticilerin Microsoft’u ileriye dönük hibrit bir işyeri haline getirmeye yönelik önceden duyurduğu planlarını detaylandırdı. Gelecek hafta, 29 Mart’ta Microsoft, dünyanın dört bir yanındaki diğer bazı çalışma alanlarında olup bitenlere uyması için Puget Sound çalışma merkezindeki (en büyük çalışma sahası) aktif çalışma oranını arttıracak. Medyadan gelen soruların ardından, bir sözcü Microsoft’un Puget Sound ofislerinin “tam açılışı” için en erken tarihinin 6 Temmuz olduğunu doğruladı, ancak “durumu izlemeye devam edeceklerini” belirtti.

Eylül 2020’de Microsoft, çalışanlarının çoğunun yarı zamanlı evden çalışma yetkisine sahip olduğu güncellenmiş evden çalışma politikasını duyurmuştu. Ayrıca bazı çalışanlar da yönetici onayı ile tam zamanlı olarak evden çalışmaya devam etme seçeneğine sahiplerdi. Bir ay sonra, Microsoft’un Kıdemli Liderlik Ekibi çalışanlara, ABD’deki çalışma sahalarının 6 Temmuz 2021 itibariyle şirketin “6. Aşama” aşamasında olmasını beklediklerini, yani tamamen yeniden açılacağını açıkladı. (Yeniden açık çalışma sistemine geçildiğinde bile, hibrit çalışma şirketin normu olarak kalacak.)

Bununla birlikte, bazı çalışanlar halihazırda ABD ofislerinde çalışmaya devam ediyor. 2020 sonbaharından itibaren, Microsoft’un ABD ofislerinin birçoğunun Microsoft tarafından tanımlanan 3. Aşamada olduğu düşünülüyordu, ancak evden çalışma hâlâ “şiddetle tavsiye ediliyor”. 4. ve 5. Aşamalar’da, çalışanlar doluluk sınırlarına, sağlık ve güvenlik gerekliliklerine uydukları sürece şirket çalışma sahalarına kendi kararları ile dönmeyi seçebilecekler.

Raporda ilgi çekici bulgular yer almakta

Microsoft’un 2021 İş Eğilimi Endeksi’nde– pandemide bir yıl içinde işlerin nasıl sonsuza dek değiştiğine dair bir analiz – yetkililer, iş liderlerinin gelecekteki hibrit çalışma gerçekliğini planlarken odaklanmaya devam etmeleri gerektiğine dair bazı bulgular elde etti. Bu bulgular arasında:

  • Araştırma, küresel işgücünün % 41’inin mevcut işyerlerini önümüzdeki yıl içinde bırakmayı düşündüğünü gösteriyor. Bu sayı Z jenerasyonu için daha da yüksek (% 54).
  • Çoğu iş lideri, çalışanlarından çok daha iyi durumda. Liderlerin yüzde altmış biri şu anda “başarılı” olduklarını söylüyor – karar verme yetkisi olmayanlara göre yüzde 23 puan daha yüksek.
  • Z jenerasyonu büyük ölçüde dijital odaklı biliniyor olsa da, rapordaki veriler Z jenerasyonu’nun gerçekten risk altında olduğunu ve psikolojik desteğe ihtiyaç olduğunu söylüyor. Bu kuşağın – 18 ile 25 yaşları arasındakiler – yüzde altmışı, hayatta kalmaya çalıştıklarını ya da düpedüz mücadele ettiklerini söylüyor. Bu neslin bekar olma ve kariyerinin başlarında olma olasılığı daha yüksek, bu da onların izolasyonun etkisini hissetme, işyerinde motivasyonla mücadele etme ve evde uygun işyerleri yaratmak için finansal araçlardan yoksun hale getirme olasılığının da yüksek olduğu anlamına geliyor.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Yarı İletken Kıtlığı, Samsung, Honda ve Volkswagen’e Zarar Vermeye Devam Ediyor
Turkcell Yerli Teknoloji Çözümleriyle Şebekesinin Gücüne Güç Katıyor
Elon Musk, Tesla Arabalarının Çin’de Casusluk İçin Kullanıldığını İddialarını Yalanladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.