Haberler

Microsoft Flight Simulator Xbox X ve S Oyun Konsoluna Geliyor

Microsoft’un güçlü oyunlarından olan Flight Simulator, geçtiğimiz Microsoft’un E3 konferansında açıklandığı gibi çok yakında Xbox Series X ve S oyun konsollarında oynanabilinecek. Geçmişi 1982’ye kadar dayanan ve geçtiğimiz yıl son versiyonu yayınlanan simülatör, görüntü kalitesiyle ve hikayesiyle oyun severler tarafından büyük beğeni toplamıştı.

microsoft flight simulator yayinlandi

Bir podcast söyleşisinde Microsoft Flight Simulator başkanı Jörg Neumann, “Şirketin bu konuda çok fazla talep aldık. Kendimizi Xbox’a (konsol) gelmeye adadık, bunun gerçekleşmesi için gerçekten çok çalışıyoruz. Henüz bir zaman çizelgemiz yok ama tam hız çalışıyoruz. Çünkü bunun önemli olduğunu biliyoruz.” dedi. Neumann, söyleşide “Flight Simulator oyun dünyasındaki en uzun süredir devam eden simülatör serilerinden biri ve son beş serinin de yılın simülatörü olarak seçildiğini ve bu yüzden iyi bir ürün sunmak için çok fazla baskı hissetti. ” söyledi.

Oyun severleri sevindirecek diğer bir detay ise oyunun, hem Xbox One hem de Xbox X konsolunda oynanabilecek. Merak edilen konu ise oyundaki tüm kontrollerin Xbox oyun koluyla yapılabilicek olması. Oyun yetkilileri oyunun tüm kontrollerinin oyun konsolu üzerinden yapılabileceğini söylüyor.

Microsoft Flight Simulator, masaüstü bilgisayarlar için Xbox Game Pass aracılığıyla satın alınabilir. Tahmini olarak 27 Temmuz’da 70 $ karşılığında Xbox X/S için fiyat bekleniyor.

Kaynak

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.