Haberler

Jeff Bezos’un Dünya’ya Dönmesini Engellemek İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 20 Temmuz’da ABD’nin Teksas eyaletinden havalanacak Blue Origin roketi ile birlikte uzaya çıkma hazırlığı yapıyor.Milyarder iş insanını yolculuğunda kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra, açık artırmada 28 milyon dolar ödeyen bir talihli katılacak. Ancak, dünyanın en zengin insanının Dünya’ya geri dönmesini istemeyen bir topluluk, internette bir imza kampanyası başlattı.

Change.org’da başlatılan bir imza kampanyası, her yıl Dünya’nın en zenginleri listesinde zirveye oynayan Bezos’un Dünya’ya geri dönüşünün reddedilmesini konu alıyor ve kampanya şimdiden 8000 imzayı aşmış durumda.

Jeff Bezos’u Superman’in düşmanı Lex Luthor’a benzetiyorlar.

Jeff Bezos’un Dünya’ya Yeniden Girişine İzin Vermeme Kampanyası” adlı girişim, “İnsanlığın kaderi sizin ellerinizde. Bezos’u Dünya’dan uzak tutalım” ifadeleriyle destekçi bulmaya çalışıyor.

2000 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan roket firması ve yaklaşmakta olan uçuşun operatörü Blue Origin’e yönelik beş gün önce başlatılan kampanyaya şimdiye kadar 8000 kişi imza verdi.

Jeff Bezos’un geri dönüşünü engellemek için yapılan kampanya’da en dikkat çeken yorum “Elon Musk’ı da yanında götür” oldu.

Kaynak: ntv.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.