Haberler

Intel Xeon İşlemcilerinin Ticari Verileri Çalındı

Intel son zamanlarda ürettiği işlemci teknolojileri ile oldukça ön plana çıkıyor. Artan bilgisayar ihtiyacı ile doğru orantılı olarak işlemci ihtiyacı da arttı. İşlemci ihtiyacının oldukça büyük bir kısmını karşılayan şirket, bu kez bir hırsızlık olayı ile gündemde.

Şirketten alınan dosyalar oldukça fazla. Ayrıca dosyalar Intel’in Xeon işlemcileri, fiyatlandırma verileri, kurumsal stratejiler ve Intel’in yongaların üretim yetenekleri hakkında bilgiler içeriyor. İddiaların odağında olan isim ise eski Intel çalışanı Dr. Varun Gupta. Geçtiğimiz yıl Intel’de Bulut ve Yapay Zeka Stratejik Planlama Müdürü olan mühendis şirketten Microsoft’a geçti.

Intel İşlemcilerinin Önemli Verileri Çalındı
Intel İşlemcilerinin Önemli Verileri Çalındı

Intel’deki kriminal ekibi, Dr. Gupta’nın birden fazla USB sürücüsüne neredeyse 4000 dosya yüklediğini keşfetti, fakat Dr. Gupta bu iddiaları reddediyor. Intel suç duyurusunda maddi zarara gireceğini gerekçe gösterdi. Ayrıca Dr. Gupta, Intel tarafından 75.000 $’lık tazminat davası açıldı. Şirket ek olarak bu dosyaları kimsenin görmesini ve kullanmasını istemiyor.

Kaynak: techpowerup.com/

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.