Haberler

IBM, Dijital Gücü Kullanarak Petrolde Verimlilik Hedefliyor

IBM, petrol sektörü için gücünü kullanacak.
IBM, petrol sektörü için gücünü kullanacak.

IBM, petrol hizmetlerinde öncü olan Schlumberger (SLB) ile petrol ve gaz şirketlerinin gerçek zamanlı verilere erişebileceği ve yazılımlara rekabet avantajı sağlayabileceği bir dijital platform oluşturuyor.

Bahse konu platformda, Schlumberger firmasına ait Delphi paketi ile beraber IBM dijital araçlarını sunacak. Petrol ve gaz şirketleri, bu platform sayesinde yüksek yatırım ve ağır iş gücü gerektiren araştırmalarda daha verimli sonuçlar alabilecek.

Tahmin edeceğiniz üzere, ilk akla gelen yapay zeka, nesnelerin interneti ve bulut çözümleri. IBM, bu üç popüler çözümlerin yanında blok zincir çözümüyle de platformunda güvenli ve daha şeffaf ortam sağlıyor. Dijital güç sayesinde örneğin; belirli bir alandaki toprak ve peyzajın aramak için iyi olup olmadığını veya zaman içinde en fazla yağa erişmek için hangi açının delmek için en iyi olduğu tespiti sağlanıyor.

IBM, teknoloji gücüyle büyük bir endüstriye dahil oluyor

Schlumberger’in yazılımı Delfi aracını IBM’in hibrit bulut platformuna taşıyarak, verilerini nasıl depoladıklarına bakılmaksızın, küresel olarak herhangi bir petrol ve gaz şirketi için de kullanılabilecek.

Bu araçlar sayesinde her sektör gibi önemli bir daralma yaşayan petrol ve gaz endüstrisi için, daha sürdürülebilir uygulamalara giden bir yolun yanı sıra gerekli maliyet tasarruflarına da katkı sağlayacaktır.

Schlumberger CEO’su Olivier Le Peuch haberde, “Dijital sektörümüz için bir zorunluluk haline geldi. Tüm endüstri, bunun bir sonraki verimlilik, verimlilik ve performans seviyesinin kilidini açabileceğini kabul ediyor.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Kaynak 1

Kaynak 2

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.