Haberler

Huawei Kirin 990 İşlemcili Laptopları Piyasaya Hazırlıyor

Huawei ürettiği dizüstü bilgisayarlarla gündem olmaya devam ediyor. Önümüzdeki yılın başlarında şirket, kendine özel işlemcisi Kirin 990 mobil platformundan güç alan dizüstü bilgisayarları piyasaya sürebilir.

Huawei’nin özel işlemcisi Kirin işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı Qingyun L410  olarak adlandırılacak. Şirkete yakın kaynakların yayınladığı habere göre Kirin 990 işlemcili dizüstü bilgisayarlar önümüzdeki yılın Mart ayında piyasaya sürülecek.

Huawei Qingyun L410 Dizüstü Bilgisayarlar İçin Sızdırılan Spesifikasyonlar
Huawei Qingyun L410 Dizüstü Bilgisayarlar İçin Sızdırılan Spesifikasyonlar

İnternet ortamına sızdırılan dizüstü bilgisayarın kutusunda yer alan etiket Huawei Qingyun L410‘un 8 GB RAM ve 512 GB SSD depolama seçeneğine sahip olduğunu gösteriyor. Yeni dizüstü bilgisayarın 5G uyumlu olması bekleniyor. Bu yeni dizüstü bilgisayar Kirin 990 işlemcinin yanında Linux tabanlı Deepin OS 20 işletim sistemine sahip olacak fakat cihaz gelecekte Hongmeng OS’a yükseltilebilir. Ayrıca Qingyun L410 2K çözünürlüklü 14 inç ekran ile kullanıcılara sunulacak. Bu yıl piyasaya sürülen M1 işlemcili Apple MacBook modelleri ile başlayan özel işlemci üretimi bilgisayar performanslarını olumlu etkiliyor. Huawei tarafında da Kirin 990 işlemcilerin laptoplar için yararlı olması beklenebilir.

Yeni serinin başlangıçta yalnızca Çin pazarına girmesi ve ardından muhtemelen küresel tüketicilere ulaşmasını bekleniyor.

Kaynak: huaweicentral.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.