Haberler

Zoom, e-posta ve Takvim Hizmeti Vermeye Başlayabilir!

Zoom pandemi döneminde en çok tercih edilen platformlardan biri haline gelerek, popülaritesini arttırdı. Video konferans uygulamalarına artan talep nedeniyle 2020 yılı içerisinde milyonların tercihi olan uygulama, sektörde kalıcı olmanın yollarını arıyor.

Koronavirüs pandemisi neden olduğu uzaktan eğitim ve iş görüşmeleri gibi faaliyetlerin uzaktan yürütülmesi çevrimiçi servislerin popülerliğini arttırdı. En popüler uygulamalardan biri haline gelen Zoom, hisselerinde %500‘den fazla artış yaşayarak rekora koştu. Bu yükselişin yalnızca bu döneme özel olmasını istemeyen şirket Microsoft ve Google ile rekabet ortamını kızıştıracak yeni girişimlerde bulunmak istiyor.

Zoom, e-posta ve Takvim Hizmeti Vermeye Başlayabilir!
Video Konferans Uygulaması Zoom, e-posta ve Takvim Hizmeti Vermeye Başlayabilir

The Information tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket koronavirüs pandemisinin ardından bir anda düşüş yaşamak istemiyor. Sektördeki yerini sağlamlaştırmanın peşinde olan şirket e-posta ve takvim servisleri ile kullanıcılarının karşısına çıkabilir. Habere göre şirket e-posta hizmetine öncelik veriyor. Hızla geliştirilen Covid-19 aşılarının etkinliğini kanıtlaması ve bilim dünyasının pandemi süresince hareketliliği elbette pandeminin son bulacağını, şuanki şartlara göre hafifleyeceğini gösteriyor. Bütün bu gelişmelerin ardından normale dönüşün başlaması ve video konferans uygulamalarına gösterilen ilginin azalması muhtemel görünüyor.

Sektördeki yerini sağlamlaştırmak ve daha etkin hizmetler sunmak isteyen Zoom, Microsoft ve Google’ın benzer hizmetlerine de rakip olacağa benziyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak: The Verge

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.