Haberler

IBM GBS Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

Küresel danışmanlık şirketi IBM GBS (Global Business Services) Türkiye’den çekilme kararı aldı. Teknoloji altyapısı ve cihaz alanındaki lider kuruluşlardan biri olan IBM GBS özellikle dijital dönüşüm, dönüşüme adaptasyon ve stratejiler konusunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerine hizmet vermekteydi.

IBM’in Türkiye’de özellikle donanım ve yazılım tarafındaki gücü ve bunları birbirine entegre edebilmesi sayesinde bankacılık, sigorta, telekom ve havayolları gibi büyük ölçekli kurumların olduğu sektörlerdeki kullanım yaygınlığıyla danışmanlık arenasında güçlü bir oyuncu olarak yer alıyordu. IBM GBS’in Türkiye’den çekilme kararı danışmanlık ve teknoloji sektöründe bir şeylerin yanlış gittiğine işaret ediyor.

“Türkiye’deki taahhütlerimizi yerine getireceğiz”

IBM Türkiye İletişim Lideri Eda Gürtaş Türkiye operasyonlarının sonlandırılmasına ilişkin açıklamasında, “IBM olarak tüm dünyada ve Türkiye’de stratejik bir transformasyon sürecinin içindeyiz. İş gücümüzle ilgili aldığımız kararlar, müşterilerimizin açık hibrit bulut platformu ve yapay zekayı benimseme yolculuklarını en iyi şekilde desteklemek amacıyla alınmıştır. IBM olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere, tüm ekibimizin gerekli eğitim ve becerilerle donatılması için ciddi anlamda yatırımlar yapmayı sürdüreceğiz. Müşterilerimizle yaptığımız sözleşmelerde yer alan yükümlülüklerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: marketingturkiye

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Microsoft’tan IT Sektörüne COVID-19 Desteği

Uber, Yeniden Türkiye’ye Hizmet Verecek

Samsung, Kutusuna Şarj Cihazı Koymadığı İçin Apple ile Alay Ettiği Reklamlarını Sildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu