Haberler

Google, “Dinozor Oyunu’nu” iPhone’a Widget Olarak Ekliyor

Google Chrome’da internete erişim sorunu yaşadığınızda karşınıza çıkan “Dinozor Oyunu”, widget olarak iOS platformuna geliyor.

Google Chrome internete erişim sorunu yaşadığında, problemin düzeltilmesini beklerken sizi engellerin üstünden atladığınız veya eğildiğiniz bir Dinozor Oyununa yönlendirir. Ek olarak, Google’ın belki de en basit uygulamalarından olan bu oyun geniş bir hayran kitlesine sahip. Bu oyun aynı zamanda Dino-Run, Dino Game, T-Rex Runner ve hatta Steve the Dinosaur Game olarak da bilinmekte.

Google'ın oyunu
“Dinozor Oyunu”

iOS için çıkarılan Chrome 91 Beta sürümüyle artık iPhone ve iPad kullanıcıları da Dinozor Oyununu ana ekranlarına bir widget olarak ekleyebilmekte.

Google'ın
Dinozor Oyunu widget’ını ekleme
Google'ın
iOS ana ekranına eklenmiş dinozor oyunu

Ne yazık ki, oyunu doğrudan widget üzerinden oynayamayacaksınız. Widget üzerine tıkladığınızda, Google Chrome’un aşağıda gösterildiği gibi chrome: // dino sayfasına yönlendirileceksiniz. Ayrıca, bu widget için yayınlanan Google hata raporuna göre şirket oyunun doğrudan widget üzerinden oynanabilme özelliğini getirmeyi düşünmüyor.

Google'ın
oyunun iOS ekranında görünüşü

Oyunun gerçek bir fanı iseniz başka çözümler de mevcut

Google Chrome’un widget’ı her ne kadar ilgi çekici olsa da, oyunun gerçek bir düşkünü iseniz 3. parti bir uygulama olan ‘Steve – Widget Game‘i indirerek farklı karakter ve ortamlarda da oynamanıza olanak sağlayan bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca, bu uygulamanın ek bir avantajı da widget üzerinden oynanma imkanı sunması.

Bunlara ek olarak gelişmiş bir oynanış veya güzel grafiklere sahip olmaktan çok uzak olsa da, Google’ın dinozor oyunu kimileri için internetin gelmesini beklerken oynanacak basit bir oyundan daha fazlası.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Diğer Haberler

Microsoft NTFS Sürücüleri Bozan Windows 10 Bug’ını Düzeltti
NASA’nın Ay’a İniş Projesini SpaceX Gerçekleştirecek
Pakistan Sosyal Medya Platformlarını Geçici Olarak Engelledi
2022 Model iPhone İçin Söylentiler Gelmeye Başladı: 48 MP Kamera, Mini’ye Elveda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.