Anasayfa » Fitch Ratings, Türk Telekom’un Notunu Yükseltti

Share This Post

Haberler

Fitch Ratings, Türk Telekom’un Notunu Yükseltti

Fitch Ratings, Türk Telekom’un kredi notunu yükseltti. Yapılan revizeyle birlikte Türk Telekom’un kredi notu “AAA”, yerel para birimi notu ise “Durağan” oldu. Fitch Ratings’in revizesi, Türk Telekom CEO’su Ümit Ünal tarafından değerlendirildi.

Fitch Ratings’in revizesi, Türk Telekom CEO’su Ümit Önal tarafından değerlendirildi. Önal, konuyla ilgili açıklamalarında 2020’nin ilk 9 ayında yaptıkları finansal performansın, uluslararası kredi derecelendirme kurumları tarafından da görmezden gelinmediğini kaydetti. Finansal performanslarının meyvesini almaya başladıklarını belirten CEO, hem yatırımcıların hem de Türkiye’nin yüzünü güldürmek için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, “Güçlü finansal performansımız meyvelerini veriyor. Önümüzdeki dönemde de hem ülkemizin hem de yatırımcılarımızın yüzünü güldürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Türk Telekom, 2020’nin ilk 9 ayında 2 milyar TL’den fazla kar etti.

Fitch Ratings’in Türk Telekom’a yönelik kredi notu yükseltme revizesi, rastgele alınmış bir karar değil. Şirket, eylül ayının sonuna kadar olan süreci kapsayan mali durum açıklamasında, 2 milyar TL’yi aşan net kar duyurmuştu. Ayrıca şirketin geliri de yıllık bazda yüzde 19 artarak 20,6 milyar TL olarak açıklanmıştı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yıllık değerlendirmesi sonrasında Türk Telekom’un kredi notunda ve görünümünde pozitif yönlü değişikliğe gitti.

Fitch Ratings yıllık değerlendirmesini tamamlayarak Türk Telekom’un Uzun Vadeli Ulusal notunu ‘AA+ (tur)’dan ‘AAA (tur)’a yükseltti.

Kuruluş ayrıca Türk Telekom’un yerel para birimi notunu (IDR) teyit ederek Görünümü ‘Negatif’ten ‘Durağan’a revize etti.

Türk Telekom’un yabancı para notu (IDR) ise ‘BB-‘ ve öncelikli teminatsız yabancı para borç notu ‘BB-‘ olarak teyit edildi.


Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Microsoft Teams’den Zoom’a Rakip 24 Saat Bedava Video Aramaları

FireEye, güvenlik girişimi Respond Software’i 186 milyon dolara satın aldı

Galaxy Note Serisi İçin Yolun Sonu Görünüyor

Share This Post

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>