Haberler

Microsoft Teams’den Zoom’a Rakip 24 Saat Bedava Video Aramaları

Microsoft 24 saatlik bedava video araması ile Zoom fanlarını Microsoft Teams’e çekmek için büyük bir adım atıyor. Microsoft Teams teknoloji devi tarafından bu yıl mobile getirilmişti. Şu an ise arkadaşlar ve aile tarafından masaüstünde kullanılabilme, tarayıcı üzerinden 300 kadar kişiyle buluşulabilme özellikleri tüm gün bedava olarak geliyor.

Aramalara katılabilmek için bir Microsoft hesabına veya Microsoft Teams uygulamasına sahip olmak zorunda değilsiniz. Doğrudan tarayıcı üzerinden serbestce girebilirsiniz. Microsoft Teams aynı zamanda 49 kişiye kadar arkadaş veya aile üyelerini bir galeri modunda görebilmenize ya da Together modu ile herkesi sanal bir ortamda yan yana görebilmenize olanak sağlıyor.

Batıda yaklaşan Şükran Günü bir hafta uzaktayken, Microsoft’un Teams’i ailelerin salgın sırasında birbirleriyle bağlantı kurabilmeleri için kullanmalarına çalıştığı bariz ortada. Zoom da benzer şekilde bu yılın başlarında popülerliğe yükselmiş, insanların iş arkadaşlarına, öğrencilerine, aile veya arkadaşlarına ulaşabilmelerine önayak olmuştu.

Teams partiye biraz gecikmiş olsa da, eğer daha sonradan bir sınırlama getirilmezse, şu an insanların birbirleriyle bağlantı kurması için en ideal yolmuş gibi gözüküyor. Zoom’un kendi 40 dakikalık limitleri, Şükran Günü boyunca geçici olarak kaldırılacak, Google Meet’in ise 60 dakika, Cisco Webex’in de 50 dakikalık limitleri söz konusu. Microsoft daha önceden bu işlev için Skype Meet Now’ı öne sürmeye çalışsa da şu aşamada neredeyse herkes Skype’ın varlığını unutmuş durumda.

Şu aşamada video araması sunmak için tek ihtiyacınız olan şey Microsoft’un yeni Teams sayfasını ziyaret edip bir Microsoft Hesabı ile giriş yapmak. Video buluşma ortamını oluşturduğunuzda tek yapmanız gereken paylaşım linkini arkadaşlarınız veya ailenize ulaştırmak, böylce bir hesaba ihtiyaç duymadan bedava şekilde size katılabilecekler.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.