Haberler

FireEye, güvenlik girişimi Respond Software’i 186 milyon dolara satın aldı

Şirketlerin ve bireylerin çoğu işlemini online’a aktarmasıyla birlikte patlayan dijital güvenlik sektörü, yeni birlikteliklere şahit olmaya devam ediyor. Otomasyon ve yapay zeka temelli dijital çözümler geliştiren FireEye, güvenlik girişimi Respond Software‘i 186 milyon dolara satın aldı. İki şirketin anlaşması, Palo Alto’nun 800 milyon dolarlık Expanse atılımının ardından bu ay içinde gerçekleşen 2. güvenlik odaklı satın alım oldu.

Güvenlik duvarlarındaki veya uygulamalardaki hataları tespit ederek güvenlik problemlerini çözen yazılımlar ve gözetleme platformları geliştiren Respond Software, sahip olduğu bütün teknolojiyi FireEye bünyesine dahil edecek. Respond’un portfolyösündeki ürünler, FireEye’ın Mandiant Solutions platformunun bir parçası olacak. Böylelikle Respond’un erişilebilirliği artarken FireEye’ın da bulut sektöründeki varlığı büyüyecek.

FireEye boyutundaki bir şirket için Respond atılımı küçük görünse de finansal anlamda şirketin planlarında değişikliğe sebep oldu. Çünkü satın alım, hisse değişimine girilmeden FireEye’ın nakit kasası üzerinden tamamlandı. Bunu takiben gelecek yatırımları için bir kez daha finansman oluşturmak zorunda kalan şirket, mevcut yatırımcıları ile yatırım turu düzenleyerek 400 milyon dolar yatırım aldı.

Bu sene içinde 4. yaşına giren Respond, FireEye’ın önümüzdeki sene de devam edecek olan bulut odaklı satın alımlarının ilki olacak. Amerikan şirket, elde ettiği 400 milyon dolarla bir dizi satın alım daha gerçekleştirecek. Yapılan açıklamalara göre gelecek satın alımların da yine güvenlik odaklı girişimlere odaklanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu