Haberler

Exchange Online Sınırsız Arşiv Artık Sınırsız Değil

Microsoft’ un 2015 yılında açıkladığı sınırsız arşiv özelliği artık sürdürülebilir olmadığı için sınırlandırılmış durumda. 2015 yılında ilk olarak duyurulan otomatik expand özelliği sayesinde sınırsız bir mail arşiv özelliği vaat eden Microsoft için bu artık yönetilebilir bir durum olmaktan çıkıyor.

https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2015/06/03/announcing-auto-expanding-highly-scalable-archives-for-office-365-email/

Özellikle her geçen gün kullanımı artan Office 365 ürünü özellikle bekle ve gör mantığı ile sonlara kalan çok büyük organizasyonlarında geçişi ile ciddi bir arşiv yükü ile karşı karşıya kaldı. Enterprise Vault başta olmak üzere 10 yıl ve benzeri sürelerdir arşivleme yapan şirketlerin bulut ortamına taşınması sonucunda arşivleme yükleri ciddi artmış durumda. Bu nedenle Microsoft artık sınırsız arşiv politikası için 1TB limiti uyguluyor.

Bu konudaki bilgiye aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/en-us/office365/servicedescriptions/exchange-online-archiving-service-description/exchange-online-archiving-service-description

The unlimited archiving feature in Office 365 (called auto-expanding archiving) provides up to 1 TB of storage in archive mailboxes in Exchange Online.” The same limit is documented in Exchange Online limits, which says “Each user initially receives 100 GB of storage in the archive mailbox. When auto-expanding archiving is turned on, additional storage is automatically added when the 100 GB storage capacity is reached. Office 365 provides up to 1 TB of additional storage in an archive mailbox.

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Millet sanırım limitleri zorladı. İktisadın en büyük sorunu gibi ihtiyaçların sonsuz, kaynakların sınırlı olması böyle bir adıma zorlamış olamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.