Haberler

Chromium Tabanlı Microsoft Edge Preview Kullanıma Sunuldu

Microsoft internet Explorer’ın yerine alması için 30 Mart 2015 bizi Microsoft Edge ile tanıştırdı.

Aslına bakıldığında çok ilgi gördüğü söylenemez daha doğrusu Chrome’mun hem Safari hemde Edge tarayıcılarına göre daha çok kullanıldığı bir gerçek.


Microsoft Yeni Edge’i Chromium tabanlı tasarladı ve Ocak ayında genel kullanıma açacakları sürüm öncesi önizleme sürümünü yayınladı. Link

Yeni tarayıcı yeni özellikler ile geliyor


Collections ( Koleksiyonlar ) – Bu özellikle benzer özelliklerdeki web sitlerini gruplayıp daha sonra erişimi kolaylaştırıyor.


Windows Defender Application Guard – Bu özellikle şüpheli web siteleri bir çeşit sandbox içinde çalıştırılıyor ve kullanıcıyı zararlı web sitelerinden ve onlardan gelebilecek zararlılardan korumayı hedefliyor.

Internet Explorer Mode – Bu özellikle, eski dost Internet Explorer’a ihtiyaç duydunuzda hemen tıklıyorsunuz ve IE 11 tabanlı yeni bir sekme açılıyor ve devam ediyorsunuz.


Kötü Amaçlı Programları Engelleyin- Bu özellik bilindik bir özellik biraz yenilenmişe benziyor kötü amaçlı indirilen yazılımlar konusunda sizi uyarıyor ve engeliyor.


Yeni tarayıcı yeni icon, Microsoft yeni Edge’de yeni icon ile bizi karşılıyor.

Bakalım kullanıcılar yeni Edge’i beğenecek ve kullanacaklar mı zaman gösterecek.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.