Forum

Windows Serverlerde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Serverlerde desktop boş gelmekte

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Son 1 haftadır birden fazla windows server üzerinde (farklı lokasyon ve firmalarda) windows server 2012 r2, 2016 cihazlarda son updateler geçildikten sonra (başka alabileceği update mevcut değil) cihaz açılıyor, admin şifresini giriyoruz fakat desktop ekranları boş geliyor. Şayet c:\users\administrator gibi kullanacı hesaplarını explorer ekranında açarsam dosyaların orada mevcut olduklarını  görebiliyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Sorun nasıl giderilebilir?

29.04.2022 de yüklenen güncelleştirmeler

KB5012124, KB50112139

Bu arada bu sunucularda mevcut microsoft dışı diğer uygulamalar ise Comodo antivirus, 7-zip, firefox, notepad++

Bu konu 2 yıl önce kazimates tarafından düzenlendi

Gönderildi : 29/04/2022 08:32

(@fatihbalci)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba,

Masaüstündeyken sağ tık "view --> show desktop icons" işaretli olması gerekir. Öncelikle bunu kontrol edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/04/2022 09:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

explorer.exe restart edince görünüyor mu?

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2022 11:01

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Hayır gelmiyor.

Masaüstünde sadece Recylce Bin, Firefox ve QFinderPro iconları bulunuyor.Bu arada explorer penceresinin üzerinde administrator bir kullanıcı ile açılış yapmama rağmen path kısmında C:\Users\TEMP\Documents olarak pathı veriyor. Yani kullanıcı TEMP olarak gözükmekte. Oysa ki ben admin bir hesapla giriş yapmıştım.

Bu ileti 2 yıl önce kazimates tarafından düzenlendi

Gönderildi : 29/04/2022 11:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

O zaman bir sebepten temp profile oluşuyor bu şekilde arayın reg üzerinden çözümü görürsünüz. Yani profil bozulunca boş gelmesi normal, siz ise doğru klasöre baktığınızda görüyorsunuz dosyaları aktif profiliniz temp o anda.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2022 11:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/windows-server-2012-temp-profile/

Gönderildi : 29/04/2022 11:50

Paylaş: