Forum

server 2012 termsvc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] server 2012 termsvcs hizmeti aşırı ram kullanımı

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,337 Görüntüleme
(@myemin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba;

30 kullanıcılı server 2012 r2 var. kullanıcılar rdp ile bağlandığından termsvcs servisi 1.5 gb kadar ram tüketmektedir. bundan 1 ay önce böyle bir durum söz konusu değildi. yeni oldu. konu hakkında yardımınızı rica ederim.

Gönderildi : 29/04/2022 09:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu konuda pek çok kez bilgi paylaştık, forumda arama yapmayı deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2022 09:47

(@myemin)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey;

termsvcs servisi aşırı ram kullanımı ile ilgili arama yaptım fakat bulamadım. rica etsem yardımcı olurmusunuz

Gönderildi : 29/04/2022 09:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ben sizin yerinize arama yapamam.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2022 10:00

(@myemin)
Active Member
Konu başlatıcı

bende benim yerime arama yapın demedim. varsa bildiğiniz bu konu ile alakalı link paylaşmanızı rica ettim. neyse umarım konu ile ilgili diğer arkadaşlar yardımcı olur.

iyi günler. 

Gönderildi : 29/04/2022 10:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Mehmet bey ben 50.000 post atmış bir insanım, yani amacım zaten bilgilerimi paylaşmak, ama size diyorum ki ben bizzat ki forumda başka insanlar da var bu konuda bilgi paylaştık, çok net hatırlıyorum. Arayın diyorum, siz de diyorsunuz ki bulamadım, şimdi de hatt link atın diyorsunuz. Bu ne demek?

1 - Benim yerime ara linki bul at

2 - ya da işin ne bir daha otur yaz.

Başka arkadaşlar cevap verir mi bilmiyorum.

Size iyi günler.

Gönderildi : 29/04/2022 10:10

(@myemin)
Active Member
Konu başlatıcı

Arama Sonuçları::  server 2012 termsvcs hizmeti

# Yazı başlığı Sonuç bilgisi Tarih Kullanıcı Forum
  Cevap: server 2012 termsvcs hizmeti aşırı ram kullanımı   35 ılgi 3 dakika önce Hakan Uzuner Windows Server
  Mehmet bey ben 50.000 post atmış bir insanım, yani amacım zaten bilgilerimi paylaşmak, ama size diyorum ki ben bizzat ki forumda başka insanlar da var bu konuda bilgi paylaştık, çok net hatırlıyorum. Arayın diyorum, siz de diyorsunuz ki bulamadım, şimdi de hatt link atın diyorsunuz. Bu ne demek? 1 - Benim yerime ara linki bul at 2 - ya da işin ne bir daha otur yaz. Başka arkadaşlar cevap verir mi bilmiyorum. Size iyi günler.
  Cevap: server 2012 termsvcs hizmeti aşırı ram kullanımı   35 ılgi 7 dakika önce mehmet emin çetinkaya Windows Server
  bende benim yerime arama yapın demedim. varsa bildiğiniz bu konu ile alakalı link paylaşmanızı rica ettim. neyse umarım konu ile ilgili diğer arkadaşlar yardımcı olur. iyi günler.
  Cevap: server 2012 termsvcs hizmeti aşırı ram kullanımı   35 ılgi 13 dakika önce Hakan Uzuner Windows Server
  Ben sizin yerinize arama yapamam.
  Cevap: server 2012 termsvcs hizmeti aşırı ram kullanımı   35 ılgi 19 dakika önce mehmet emin çetinkaya Windows Server
  Merhaba Hakan Bey; termsvcs servisi aşırı ram kullanımı ile ilgili arama yaptım fakat bulamadım. rica etsem yardımcı olurmusunuz
  Cevap: server 2012 termsvcs hizmeti aşırı ram kullanımı   35 ılgi 27 dakika önce Hakan Uzuner Windows Server
  Merhaba, Bu konuda pek çok kez bilgi paylaştık, forumda arama yapmayı deneyebilirsiniz.
  server 2012 termsvcs hizmeti aşırı ram kullanımı  

Gönderildi : 29/04/2022 10:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

Ör aramalar;
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/509186/
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/rdp-uzerinden-kaynak-sinirlama/
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/server-2012-rdp-sorunu/
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/rdp-uygulamlarinda-donma-ve-takilma-sorunu-2/
https://www.google.com.tr/search?q=site%3Acozumpark.com+%2B+rdp+%2B+bellek&biw=1555&bih=733&sxsrf=ALiCzsa-ADv0o2VoR67qxlIPa2NJyjOB3Q%3A1651219952447&ei=8J1rYpH2GruQxc8Pk5qxkAM&ved=0ahUKEwiRrtjV6bj3AhU7SPEDHRNNDDIQ4dUDCA4&uact=5&oq=site%3Acozumpark.com+%2B+rdp+%2B+bellek&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EANKBAhBGAFKBAhGGABQtwZY3w5gvhBoAXAAeACAAdMBiAGnCZIBBTAuNy4xmAEAoAEBwAEB&sclient=gws-wiz

https://www.google.com.tr/search?q=site%3Acozumpark.com+%2B+rds+%2B+termsvcs&biw=1555&bih=733&sxsrf=ALiCzsYEUnMtchTp02r5sYmJdgdaGBY8Yw%3A1651220238911&ei=Dp9rYsWVN92Jxc8Ph9uduAE&ved=0ahUKEwjF1KTe6rj3AhXdRPEDHYdtBxcQ4dUDCA4&uact=5&oq=site%3Acozumpark.com+%2B+rds+%2B+termsvcs&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EANKBAhBGAFKBAhGGABQzQhY2AlgtwtoAXAAeACAAakBiAHHApIBAzAuMpgBAKABAcABAQ&sclient=gws-wiz

Hakan hocam haklı çözüm aramalarında sadece ilk tespitinize göre arama yaparsanız birisi aynı sizin gibi sormadıysa nokta atışı yanıtı bulamazsınız google'dan da yanıt bulamayabilirsiniz. O yüzden arama argümanlarını değiştirerek malum mutlaka sonuç alırsınız. Çözüm arayışında genelleştirerek yaklaşmakta gerekebiliyor. Forumun iç search motorunun mükemmel çalışmadığını biliyoruz fakat google dan türkçe aramalarda dahi konu çeşitliliği, çözüm yoğunluğuyla fazlaca sonuç döndürdüğünü her gün görebiliyoruz.

Konuya dönünce verdiğim linklerde ki gibi sunucuya PAL yapılarak analiz yapılması lazım. Afaki kabullerle yorum yapmak imkansız ör 30 user için 1.5 gb yüksek bir değer değil fakat konuya verdiğiniz detay seviyesiyle tekrar düşmeden bir yere ulaştırmak pek mümkün değil.

Ör termsvc.exe 'nin ne olduğu ile ilgili yola çıkabilirsiniz fakat bu zaten "Remote Desktop Services (termsvcs)" işin temel servisi googledan da pek fazla arama dönmediğini görürsünüz. Çünkü biraz da temel de tüketim araştırmaları .exe'ler üzerinden yapılmaz sektörde, ev kullanıcıları bu şekilde arıyor genelde.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/6de9785e-2f80-4da1-9462-82f38649634a/remote-desktop-services-termsvcs-high-cpu-server-2016?forum=winserverTS

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2022 11:40

Paylaş: