Forum

RDP Bağlantı Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] RDP Bağlantı Sorunu

25 Yazılar
6 Üyeler
1 Likes
594 Görüntüleme
(@rustemaldatmaz)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Domain ortamında bulunan bir bilgisayarımdan diğerine uzak masaüstü aracıyla bağlanmak istiyorum ve aşağıdaki hatayı alıyorum. internette araştırdım çözüm önerilerini uyguladım ama yinede bu hatayı alıyorum diğer bilgisayara bağlanamıyorum.

Teşekkürler.

Hata

Gönderildi : 19/01/2024 12:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

"Kullanıcı hesabı uzaktan oturum açmaya yetkili olmadığından bağlantı reddedildi" site:cozumpark.com - Google'da Ara

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2024 12:53
burak çimen reacted

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için Teşekkürler.

Aşağıdaki linkleri uyguladım 4 sayfa çıktı biri benim konum zaten ancak sonuç alamadım.

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/dc-ortaminda-rdp-erisimi/

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/329418/

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/455634/   (Benim sorumla ilgili değil)

Gönderildi : 19/01/2024 14:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

ilk link içerisindeki GPO ayarlarını denediniz mi? Hedef makineye bağlanmak istediğiniz kullanıcıyı local RDP user grubuna eklediniz mi? İlgili user için AD üzerinde logon to bölümünde logon olabileceği bir makine seçili olabilir mi?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2024 16:43

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

GPO ayarlarını yaptım server da gpupdate /force komutunu kullandım client ları yeniden başlattım ama yinede bağlantı kurulamadı.

diğer dediklerinizi kontrol edip dönüş yapacağım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/01/2024 17:35

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Log On To bölümü All Computers.

Gönderildi : 19/01/2024 17:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

İlgili kullanıcı hedef makinede "Remote Desktop Users" grubuna üye mi?

Yaptığınız GPO domain seviyesinde mi yoksa local gpo mu yaptınız? Neden GPO yaptınız normalde bir kullanıcıyı yukarıdaki grubu eklemeniz yeterli, GPO olurda birisi yasaklamış ise diye paylaştım, normalde GPO ile işiniz yok.

Gönderildi : 20/01/2024 13:21

(@GuneyYETKiN)
Gönderiler: 191
Reputable Member

İki seçenek var ya Remote Desktop Users gurubuna üye değil Hakan hocamın belirttiği gibi yada kendi yönettiğiniz SG guruplar üzeirnden bu işlemi yapıyorsunuz. Hangi SG gurubun uzak bağlantı  yetkisi varsa ona üye yapmanız gerekmekte. Sunucuya bağlana diğer kullanıcıların member larına bakıp öğrenebilirsiniz.

Gönderildi : 22/01/2024 00:18

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Remote Desktop Users gurubuna üye Kullanıcılar.

Şimdi özetle kurgum şöyle: ben bunları VMware ortamında yapıyorum. Ortamımda 3 Makina var biri server 2016 diğer ikisi win 11 3 ü de sanal sw e bağlı server 192.168.1.10 win 11 192.168.1.20 diğer win 11 192.168.1.30 3 ü de haberleşebiliyor ping atıyorlar aralarında.domain ortamı var.

win 11 makinamın birinin k.adı User1(192.168.1.20)  diğerinin User2(192.168.1.30) 

aşağıdaki resimdeki gibi giriş yapıyorum.

User2

User 1 den User2 ye giderken aşağıdaki gibi hata alıyorum.

User1

User2 den User1 e bağlanmaya çalışırken  aşağıdaki hatayı alıyorum.

Uyarı

Teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınız için.

Bu ileti 3 ay önce rüstem aldatmaz tarafından düzenlendi

Gönderildi : 22/01/2024 15:18

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şuan User1 kullanıcılı makinamdan User2 kullanıcılı makinama bağlanabiliyorum. ancak User2 makinadan User1 makinaya bağlanırken aşağıdaki hatayı alıyorum.

hata2

Gönderildi : 22/01/2024 16:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Yapınızı daha detaylı aktarmanız gerekir mutlaka uyguladığınız birşey vardır bu şekilde anlaşılmaz. 
Domain var demişsiniz ancak kullanıcı başına yazmamışsınız. Fw ve port kontrolleri de yapılmalı.
mstsc özelliklerini de kontrol edin yanlış seçimler olabilir.
Bu konuda ki youtube dan tutorial'ları izlerseniz sizin için daha kolay olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/01/2024 22:03

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yani Üstadım Yapı bu kadar sanal ortam 3 makina var Fw yok portlarla ilgili birşey yok sanal sw sözkonusu her makina birbirine ping atabiliyor.youtube videolarına baktım anlatan k.adı şifreyi girip şak diye bağlantı yapıyor.bende zaten makinanın birinden diğerine bağlanabildim buraya kadar başardım şimdide diğeri bağlantı kuramıyor. yukarıda çıkan hataların resmini attım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/01/2024 08:17

(@mustafaulucan2)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba benimde benzer bir sorunum var client üzerinden sunucuya ping atabiliyorum fakat rdp yapamıyorum

Gönderildi : 24/01/2024 11:22

(@dck34)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Gönderen: @mustafaulucan2

Merhaba benimde benzer bir sorunum var client üzerinden sunucuya ping atabiliyorum fakat rdp yapamıyorum

Genel ağ bağlantısını ve sunucu, istemci bilgisayarlardaki güvenlik duvarı ayarlarını kontrol ediniz. Olmazsa sunucu ip,dns adreslerini manuel değiştirip deneyiniz. Uzak masaüstü ayarlarını kontrol edebilir ve windows updateleri yapıp deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 24/01/2024 12:24

(@mustafaulucan2)
New Member

@dck34 teşekkür ederim cevabınıza fakat hiçbir cihazdan rdp yapamıyorum update leri tam olan cihazdan dahi

Gönderildi : 24/01/2024 12:35

(@dck34)
Eminent Member

@dck34 teşekkür ederim cevabınıza fakat hiçbir cihazdan rdp yapamıyorum update leri tam olan cihazdan dahi

Fiziki olarak sunucuya erişimizin yokmu? Sanallaştırma yazılımı yada direk sunucu üzerinden bağlantı kuramıyor musunuz?

Gönderildi : 24/01/2024 13:10

(@mustafaulucan2)
New Member

@dck34 vSphere consol üzerinden erişebiliyorum

Gönderildi : 25/01/2024 12:35

(@dck34)
Eminent Member

@dck34 vSphere consol üzerinden erişebiliyorum

O zaman bir üst mesajımda yazdığım işlemleri deneyerek test edebilirsiniz. Ayrıca event loglarına da bakabilirsiniz. 

Gönderildi : 25/01/2024 13:56

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şuan birbirleriyle RDP bağlantısı kurmak istediğim iki makinada da bu hata mesajını alıyorum internette araştırdım önerileri yaptım fakat çözüm sağlamadı. Yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler.

hata2

Gönderildi : 26/01/2024 16:51

Sayfa 1 / 2
Paylaş: