Forum

ADC Üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ADC Üzerinden Client'e Dışardan Erişim Yetkisi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,554 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain Ortamında Olan Client İçin Dışarıdan Uzak Masaüstü Bağlantı Yetkisini Nasıl Düzenleyebilirim,

Kullanıcı Özellikler Bölümünde Erişim'e İzin Ver Diyorum Client Tarafından Bağlantı Yetkisi Veriyorum Ama Bağlantıda Yetkiniz Yoktur Uyarısı Vermektedir.

Clientler Default Policy' den Etkilenmektedir.

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar... 

Gönderildi : 16/02/2015 20:56

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Terminal Server rolünüz DC veya ADC üzerinde kurulu ise Default Domain Controller policy üzerinde ayarları düzenlemelisiniz.

Default Domain Controller Policy - Computer Conf. - Windows Settings - Security Settings - Local Policies - User Rights Assigment altında Allow log on throught Terminal Services e girin ve uzak masaüstü ile bağlanmak isteyen kullanıcıları ya da grupları buraya tanımlayın. GPupdate yaptıktan sonra sorununuz çözülecektir.

Gönderildi : 16/02/2015 23:47

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Terminal Server rolünüz DC veya ADC üzerinde kurulu ise Default Domain Controller policy üzerinde ayarları düzenlemelisiniz.

Default Domain Controller Policy - Computer Conf. - Windows Settings - Security Settings - Local Policies - User Rights Assigment altında Allow log on throught Terminal Services e girin ve uzak masaüstü ile bağlanmak isteyen kullanıcıları ya da grupları buraya tanımlayın. GPupdate yaptıktan sonra sorununuz çözülecektir.

Merhabalar Oğuzhan Bey, Cevabınız İçin Teşekkür Ederim,

Belirttiğiniz İşlemleri Uyguladım, Yalnız Aynı Uyarıyı Tekrardan Verdi, Örnek Şirketi İçin Erişim Yapıcam, Client018' den Client015 Erişim Denediğimde " Kullanıcı Hesabı Uzaktan Oturum Açmaya Yetkili Olmadığından Bağlantı Reddedildi " 

Bunu Nasıl Çözebilirim ? 

Gönderildi : 26/03/2015 12:42

Paylaş: