Forum

DC ortaminda RDP er...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DC ortaminda RDP erisimi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
656 Görüntüleme
(@seckincizer)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Dc sunucusunu aktif ettik.Bazı kullanıcılar Vpn ile login olduktan sonra kendi terminaline RDP gitmesi gerekiyor.

Fakat bir hata alıyoruz.Hata da şu:

"Kullanıcı hesabı uzaktan oturum açmaya yetkili olmadığından bağlantı reddedildi"

Bu sorunu ise şu şekilde çözdüm.

Söz konusu Client bilgisayarın ;

"Bilgisayar yönetimi"  -> "Yerel Kullanıcılar ve Gruplar" ->  "Gruplar" -> "Remote Desktop Users" tabına gelip

kullanıcının kendisini ekledim.

Bu sorun bu şekilde mi çözülür yoksa DC sunucusu üzerinde bunun bir yöntemi var mıdır?

Sorum belki çok basit ama yeni geçiş yapıyoruz çok tecrübeli değilim.Sorum için kusura bakmayın lütfen.

Teşekkürler

Saygılarımla

Gönderildi : 23/10/2022 16:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Evet sorunuzdan bu konuda yeni olduğunuzu anlıyorum, bu nedenle size önerim soru sormadan önce mutlaka forumda arama yapın çünkü muhtemel soracağınız soruların hemen hemen hepsinin cevabı yer alıyor.

Eğer bir kaç makine ise bunu bu şekilde yapabilirsiniz veya ilgili kullanıcıları öncelikle AD üzerindeki Remote Desktops Users grubuna üye yapar daha sonra ilgili makinelere bir GPO uygulayarak bu grubu ilgili makinelerde remote desktop users grubu üyesi yapabilirsiniz. Anahtar kelime Restricted Groups.

Yada yine GPO üzerinde aşağıdaki yolu izleyin (bu gpo ilgili makinelere uygulanamlı, bu konular için makaleleri inceleyebilirsiniz)

Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\User Rights Assignment

Allow log on through remote desktop services

91072 4261

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2022 18:30

Paylaş: