Logo go Plus'a evim...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Logo go Plus'a evimden nasıl bağlanabilirim ?  

  RSS
Furkan Karagöz
(@furkankaragoz)
Üye

Şirkette kullandığım logo go plus programına evimdeki laptopumdan nasıl bağlanabilirim bunun için terminal gibi bişeymi kurmam lazım nasıl birşey oluşturmam lazım ?

Alıntı
Gönderildi : 09/12/2012 15:55
Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

uzak masaüstü ilk aklıma gelen hocam en kötü teamviewer yükle bağlan.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/12/2012 16:11
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

en basitiyle modem üzerinden serverin ip adresine port açman gerekiyor. örneğin serverin ip si 192.168.1.10 bu ip ye modemden 3389 portuna izin vermin gerekiyor. daha sonar kendi evinden iş yerinin dış ip adresini yazarak uzak masaüstü program ile bağlanabilirsiniz. dış ip yi öğrenmek için şirket içerisinden www.whatismyip.com adresine girilerek dış ipnizi öğrenebilirsiniz. onun dışında 2. ve daha zahmetsiz bir yöntemde logmein yöntemidir. www.logmein.com sitesine girerek buraya üye olunuz daha sonar ilerliyen adımlardan serverinizi logmein sitenizde ekleyiniz. o kadar. sonrasında internet erişiminiz olan herhangi bir yerden server erişim sağlayabilirsiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/12/2012 17:13
Furkan Karagöz
(@furkankaragoz)
Üye

ama bu dediğiniz yöntemler şirketteki bilgisayarın açık olması durumunda sanırım ?

ben o bilgisayar kapalı bile olsa nasıl yaparım şeklinde sormuştum ve teamviewer gibi programlara güvenemiyorum sonuç olarak muasebe programı ve 3. kişilere geçmemesi lazım

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/12/2012 19:54
Serkan Ateş
(@SerkanAtes)
Üye

Merhaba;

 En çok kullanılan yöntemlerden birisi Davut bey'in de belirttiği gibi RDP ile sunucuya erişmek olacaktır. Ancak bu erişimi eğer mümkün ise kısıtlayarak yapın. Mesela evinizde bir statik ip ye sahip olun ve 3389 portunu sadece ev ip nize açın. RDP portunu tüm dünyaya açmanızın riskleri olacağını göz ardı etmeyin. Benim tavsiyem VPN olacak. VPN kurun, evinizden sanki şirketinizdeymiş gibi çalışın. (sunucuya yine RDP ile erişirsiniz ancak trafiğiniz şifrelenmiş olur.)

Dostlukla.. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 00:34
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

Logmein de wake on lan özelliği mevcut, ama ücretli. ağ üzerinden istek geldiğinde server otomatik olarak ayağa kalkarak aktif olmakta. bu tarz birşeyi bedava yapabilmek için, serkan beyinde dediği gibi güvenli bir şekilde VPN kurarak halledebilirsiniz. olay ayrıca güvenlik boyutundaysa, default portu değiştiriniz 3389 değil de 3339 gibi mesela + sadece ev adresine bağlanmaya izin verebilirsiniz. daha daha güvenlik istiyorsanız sertifika server kurarak sertifika ile sunucunuza bağlantı sağlayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 10:14
Sedat TURAN
(@SedatTURAN)
Üye

[quote user="Davut EREN"]Logmein de wake on lan özelliği mevcut, ama ücretli. ağ üzerinden istek geldiğinde server otomatik olarak ayağa kalkarak aktif olmakta. bu tarz birşeyi bedava yapabilmek için, serkan beyinde dediği gibi güvenli bir şekilde VPN kurarak halledebilirsiniz. olay ayrıca güvenlik boyutundaysa, default portu değiştiriniz 3389 değil de 3339 gibi mesela + sadece ev adresine bağlanmaya izin verebilirsiniz. daha daha güvenlik istiyorsanız sertifika server kurarak sertifika ile sunucunuza bağlantı sağlayabilirsiniz.
[/quote]

davut hocam Logmein de wake on lan programını kullanıyormusunuz. bana bu şekilde bir yazılım gerekli , ücretlendirmesi nasıl oluyor. detay paylaşabilirmisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 14:47
Paylaş: