Forum

Windows 2008 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Server / Plesk Panel'siz Yapılandırmak İstiyorum

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@osmanustalar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 2008 - 2GB Ram'li bir server'ımız var.

İçerisinde şuanda Plesk panel kurulu aşırı derecede plesk'ın serverı yorduğunu düşünüyoruz, Görev yöneticisinde o şekilde çıkıyor.

Tüm domainlari ISS üzerinden teker teker ekleyip herşeyi Server üzerinden manuel yapmayı düşünüyorum.

1. Ddos koruması vs. bir takım korumaları Plesk olmadan manuel olarak güvenliği nasıl sağlayabilirim?

2. Windows'un mailler için, bir Rol'u yada bir Bileşeni mevcut değil. Ara yazılımlarla bu işlemleri yapıyoruz diye aklımda kalmış. MailEnable kullanıyorum şuanda, Plesk panelsiz bir  Web Server'ında sizin tavsiye edebileceğiniz bir mail servis sağlayıcısı var mıdır?

3. Windows 2008 Standart kurulu olan Server'ımda işletim sistemini R2 yaptırtmam benim için eksi mi, artı mı olacaktır?

Gönderildi : 08/12/2012 21:45

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Mehaba Osman bey ,

1. DDOS saldırısı  başladı ise vay  halinize.. 🙂 DDOStan belli oranda  koruna bilirsiniz .DDOS Hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki makaleyi okuyunuz. Güvenlik için ise bir antivirus  ve yazılımsal firewall kullanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/01/10/web-sunuculara-y-nelik-dos-ddos-sald-r-lar.aspx

2. Free olarak yine MailEnable yada hmail kullanılabilir tavsiyem MailEnable'dir.

3. Bu sizi işletim sistemi olarak  bir adım öteye götürür  fakat donanımınız nasıl  bir performans  sergiler tercih sizin.

Sevgiler.. Huseyin

Gönderildi : 10/12/2012 01:53

(@osmanustalar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mehaba Osman bey ,

1. DDOS saldırısı  başladı ise vay  halinize.. 🙂 DDOStan belli oranda  koruna bilirsiniz .DDOS Hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki makaleyi okuyunuz. Güvenlik için ise bir antivirus  ve yazılımsal firewall kullanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/01/10/web-sunuculara-y-nelik-dos-ddos-sald-r-lar.aspx

2. Free olarak yine MailEnable yada hmail kullanılabilir tavsiyem MailEnable'dir.

3. Bu sizi işletim sistemi olarak  bir adım öteye götürür  fakat donanımınız nasıl  bir performans  sergiler tercih sizin.

Sevgiler.. Huseyin

İlginizden dolayı teşekkür ederim 🙂 İyi çalışmalar

Gönderildi : 12/12/2012 18:44

Paylaş: