Forum

TS Computer GPO

Bildirimler
Hepsini Temizle

TS Computer GPO

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@MuratTuranli)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba DC ye 1 adet user ekledım ve remote desktop baglantısı yaptım,user conf. altından gpo ları uyguladım oldu,computer gpo sunu hangı computer hesabına uygulayacagım acaba,sonuçta computer yaratmıyor,DC nın computer hesabınamı uygulamam gerekıyor.Bir sakıncası olurmu

Gönderildi : 10/12/2012 13:53

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba Mustafa bey ,

Comp. GPO'sini Computer'ın bulunduğu OU ya  uygulayabilirsiniz daha  detaylı bilgi için aşağıdaki linkte  bulunan  makaleleri dikkatlice  inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx 

Sevgiler.. Huseyin. 

Gönderildi : 10/12/2012 14:35

(@MuratTuranli)
Active Member
Konu başlatıcı

Sanırım Sorumu anlamadınız,terminal server ile Domain controller aynı pc,baglanan ter.clientlere comp.tarafındakı gpo ları uygulamak istiyorum,domain controllerin bulundugu ou ya yanı pc hesabının oldugu ou objesinemi comp.conf. policy uygulayacagım,evet ise dc bu durumdan nasıl etkilenebılir.Tesekkurler

Gönderildi : 10/12/2012 15:20

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dc'ye uyguladiginiz computer policy user bagimsiz gecerli olur

Gönderildi : 10/12/2012 19:20

(@MuratTuranli)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkurler,dc ye comp.policy tarafında term.clientların profılını başka bir surucude oluşturması için policy uyguladım,yanlız bu dc yı nasıl etkıler onu kestıremıyorum,set path for ts roaming user profile tarafında sharing yapılmış bir klasor gosterdım

Gönderildi : 11/12/2012 11:24

Paylaş: