Forum

windows 11 ile outl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] windows 11 ile outlook arama sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
5,377 Görüntüleme
(@hasgulozlu)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows 11 güncellemesinden sonra outlook 2016 uygulamamız da aramada sorunlar çıkmaya başladı, ilk zamanlar bulunduğumuz günü aramıyordu , hep daha eskiyi arıyordu, zamanla 1 haftanın öncesini arayabilir oldu, günümüzden 1 hafta gerisini bulamıyor. İndexlemeyi yeniden başlattığımda sorun o gün çözülüyor devam eden gün tekrar bozuluyor.

Outlook kurulum onarma da yaptım, bekleyen bir outlook güncellemesi de yok ama sorun giderilmedi, bu durumla karşılaşan var mı ?

Gönderildi : 27/10/2021 09:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Selam, aynı sorunu bende yaşadım, mevcut sistemin üzerine kurdum, ancak sonra sıfır kurduğumda sorun olmadı, muhtemel üzerine kurduğumuz için oluyor. Çok araştırmadım, güncelleme bekleyebilirsin. Outlook u yeniden yüklemeyi deneyebilirsin. Sürüm eski ise sürümü güncellemeyi deneyebilirsin. Ürün çok yeni olduğu için bu tür sorunlarda henüz çok kaynak yok.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/10/2021 14:25

(@hasgulozlu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Hakan hocam, yeniden kurulumu deniycem. Sonucu tekrar iletirim.

Gönderildi : 27/10/2021 14:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anlaştık.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/10/2021 15:30

(@gokhankeskin)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Hakan hocam windows10-office2013 de aynı sorunu yaşayan 4 pc var. Dizin oluşturmayı tekrar yaptırdım olmadı. Office onar ve yeni mail profili açıp deneyeceğim.

Benim pc windows11-offce365 sıfır kurulum yapmıştım bugün ve dünü bulmuyor. 

Gönderildi : 24/12/2021 09:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

upgrade sonrası bilinen bir sorun vardı ancak normal temiz yüklemede bir sorun var ise gelenceksel bu posttakileri denemeniz gerekli. Yani bu Windows 11 ile ilgili olmayabilir. 

outlook index içeriğinin hızlı bir şekilde oluşturulması indexing speed is reduced due to user activity – İpucu – ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Gönderildi : 24/12/2021 10:12

(@hasgulozlu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bendeki sorunlar uygulamayı yeniden kurunca düzeldi, şu an için tekrar etmediler ama hakan hocamın dediği olayı da yaşadım , windows 11 dışında windows 10 bir makina da 2019 sürüm outlook da benzer bir sorun yaşandı. Şahsi olarak tahminim windows a gelen güncellemelerden biri windows arama hizmetine zarar vermiş olabilir, uygulamayı sıfırlayıp arama yeniden başlayınca sorun genel olarak düzeldi. Benim için sorun çözülmüştür.

Tüm ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 28/12/2021 09:02

Paylaş: