Forum

Windows 10 ve 11'de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 ve 11'de Dosya Geçmişi'nin açılamaması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@harunnazilli)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Windows 7'lerde gayet iyi çalışan hatta windows 7'den windows 10'a formatsız yükseltilen cihazlarda da çalışan "Dosya Geçmişi" temiz kurulum yapılan windows 10 ve 11'lerde açılamıyor.

Malum, CryptoLocker virüsü bulaşan yerel cihazlarda dosya geçmişindeki "önceki sürümler" hayat kurtarıyor.

Ne kadar uğraştıysam açamadım. Fiziksel olarak 2. HDD olmasına rağmen, "Kullanılabilir sürücü bulunamadı. Dosya geçmişi için harici bir sürücü kullanmanızı öneririz. Bir sürücüye bağlanın ve bu sayfayı yenileyin veya bir ağ konumu kullanın" uyarısı altında bana ağ sürücüsü seçmemi istiyor.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 06/11/2023 13:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Shadow copy ile filehistory karıştırıyor olabilirsiniz shadows cmd üzerinden enable edilebiliyor burada bir konuda yazmıştık webden de kolayca bulabilirsiniz. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/11/2023 17:25

(@harunnazilli)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey merhaba.

Dediğiniz gibi shadow copy ve filehistory olayını sanırım karıştırmışım. Bütün olay; detaya girmeden, kolaylıkla Windows 7 ve öncesinde shadowcopy olayın aktif edip düzenleyebiliyorken, Windows 8'den itibaren özellikle "yerel birimde" de gölge kopyayı aktif edebilmek için bir kaç işleme ihtiyacımız olduğunu aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi yapabildim. Bu başlığı okuyan arkadaşların tekrar araştırma yapmaması için linki paylaşıyorum. Teşekkürler.

https://www.ubackup.com/windows-10/volume-shadow-copy-windows-10.html

Bu ileti 6 ay önce 2 defa Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 09/11/2023 15:00

Paylaş: