Forum

Windows 10 Enterpri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 Enterprise LTSC Etkinleştirme Sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
10.1 K Görüntüleme
(@eng06)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Windows 10 Enterprise LTSC Evaluation yüklü bilgisayarda fakat deneme süresi sona erdi. Ürün Kimliği yok olarak görünüyor.

Etkinleştirmek için key giriyorum ama kabul etmiyor. 2 tane farklı key denedim sonuç aynı.

CMD ile " smgr ipk " komutu ile denediğim zamanda aşağıdaki hatayı alıyorum.

"microsoft windows non-core edition  run slui.exe 0x2a 0xc004e016 to display the error "

Dism komutu denediğim zamanda Error 50 hatası vermektedir.

Bu etkinleşmediği için saat başı bilgisayar kapanıyor. Ama office ürünleri dahi kurulamıyor.

Bunun çözüm yolu mevcut mudur?

Teşekkürler

Gönderildi : 03/12/2020 21:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bir Aktivasyon Hikayesi - Windows 2019 EVAL to STANDARD - ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2020 00:43

(@eng06)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Buradaki yöntemleri denedim fakat slmgr komutlarında non-core hatası burada da veriyor dism komutunda ise error 50 hatası vermeye devam ediyor.

Gönderildi : 04/12/2020 08:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4332
Co-Helper

Konu hakkında tecrübem yok ama eski os'larda benzer şeyler yaşamıştım notlarımdan paylaşayım dedim denersiniz.
/upk /ipk yapmak yetmiyor bazen.

--------------
cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -upk
cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -cpky
cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -ckms
cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -ctao
cscript c:\windows\system32\slmgr.vbs -rilc
--------------
net stop sppsvc
CD %windir%\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\Roaming\Microsoft\SoftwareProtectionPlatform
REN tokens.dat tokens.bar
net start sppsvc
slui.exe 3
--------------
net stop sppsvc && net start sppsvc

Bir de paylaşılan linke hızlıca baktım. Bu tip durumlarda os'lar ilk seferde MAK tipi keyleri kabul etmeyebiliyor önce KMS key girip sonra dism sonra kaldırmak gerekebiliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2020 12:56

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki linke bakabilir misiniz İbrahim hocamızın dediği gibi KMS ile ilgili bazı güncellemeleri geçmeniz gerekebilir.

http://woshub.com/kms-activation-windows-server-2019/

Gönderildi : 05/12/2020 11:53

(@eng06)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim yukarıdaki 2 yöntemide denedim ama komutlarda aşağıdaki hatayı vermeye devam ediyor

microsoft windows non-core edition  run slui.exe 0x2a 0xc004e016 to display the error 

Gönderildi : 07/12/2020 09:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Eğer bu kadar önemli bir makine ise Microsoft ile görüşün derim, telefon aktivasyonunu deneyebilirsiniz.

Bu hatanın pek çok nedeni olabilir, OEM lisans taşımaya çalışıyorsunuzdur olmayacak iş olduğu için bu genel hata çıkar. OS sistem dosyaları bozuktur bu genel hata çıkar, W7 veya 8.1 yükseltmesidir bu genel hata çıkar. Ama benim tahminim elinizdeki Key sorunlu, yani birisinden alınmış ise başka bir yerde aktif edilmiş olabilir veya MSDN keyler ise yine bu sorunu görebilirsiniz.

Eğer key %100 temiz ise telefon ile aktifleştirmeyi deneyin ve karşınıza çıkan numarayı arayım mutlaka yardımcı olurlar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2020 10:51

Paylaş: