Forum

QNAP TS-832PX-4G Vm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] QNAP TS-832PX-4G Vmware bağlantısı hakkında.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,173 Görüntüleme
(@black)
Gönderiler: 59
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

QNAP TS-832PX-4G Nas cihazını 10G olarak Vmware 6.0 yüklü DELL PowerEdge R815 servera bağlayabilir miyim? Yalnız server üzerinde 10G kart yok. Uygun bir kart takıp bunu içerideki bir sanal serverın kullanmasını istiyorum. Yani sadece içeride benim seçtiğim bir sanal makine Qnap ile 10G haberleşebilmeli. Böyle bir yapı kurabilir miyim?

Eğer yukarıdaki yazdıklarım olursa CAT7 cross bir kablo ile arada 10G switch olmadan haberleşmeleri mümkün müdür?

Gönderildi : 19/03/2021 17:29
Konu Etiketleri

(@pc_serkan)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba, Evet yapabilirsiniz, 10G kart için Standart Switch (veya DSwitch) oluşturup istediğiniz sanal sunucuya 2. interface olarak atamasını yaparsınız. Ardından ISCSI ile ilgili sanal sunucuya LUN Assing yapabilirsiniz.

Gönderildi : 19/03/2021 23:13

(@black)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@pc_serkan

Merheba. Cevap icin teşekkür ederim. Fakat "ISCSI ile ilgili sanal sunucuya LUN Assing" işlemini hiç bilmiyorum.  Onu nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 20/03/2021 17:00

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @black

@pc_serkan

Merheba. Cevap icin teşekkür ederim. Fakat "ISCSI ile ilgili sanal sunucuya LUN Assing" işlemini hiç bilmiyorum.  Onu nasıl yapabilirim. 

Merhaba,

Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

www.qnapsupport.net/qnap-uygulamalari/iscsi-nedir-ve-nasil-olusturulur/?lang=Tr

Bu ileti 3 yıl önce Tayfun DEĞER tarafından düzenlendi

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 20/03/2021 22:49

(@black)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese teşekkür ederim. cihaz geldiğinde verilen bilgiler doğrultusunda deneme yapacağım

Gönderildi : 25/03/2021 14:55

(@black)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Bir sorum daha olacaktı. 

Intel X520 10GbE Dual Port SFP+ Ethernet Kartını 2 adet DAC kablo ile Qnap ın 2 adet SFP+ portuna bağlarsak 10 yerine 20G hız elde edebilir miyiz?

Gönderildi : 26/03/2021 12:29

(@pc_serkan)
Gönderiler: 5
Active Member

@black Qnap tarafında LACP olarak ayarlarsanız Qnap kısmı 20G olur. Ancak VMware tarafında LAG altından bağlantı gönderseniz bile Aktif path olarak 1 portu kullanacağı için 10G üzerine çıkamazsınız. (Bu senaryo da 10G switch kullandığınızı varsaydım.) Eğer 10G switch yok ise zaten bu düşündüğünüzü yapamazsınız.

Gönderildi : 26/03/2021 12:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Model de bunu direkt deneyen olmadıysa bunu cihazın support, doc. undan doğrulamanız lazım sfp leri belki de birleştiremiyordur biraz cihaz yazılımına da değen konu.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 13:23

(@black)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@pc_serkan

10G switch kullanmadan direk bağlantı ile yapmak istiyorduk. Am yazdıklarınıza göre olmuyor gibi görünüyor.

Gönderildi : 26/03/2021 14:44

(@black)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

Evet biraz daha araştıracağım

Gönderildi : 26/03/2021 14:45

Paylaş: