Forum

Qnap TS-212P Diskle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Qnap TS-212P Diskleri görmüyor.

6 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
4,360 Görüntüleme
(@dgnengn1982)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 
Qnap TS-212P cihazımda 2 adet 6 tb'lik diski raid1 olarak kullanmaktaydım. 10 tb'lik bir alana ihtiyacım olduğundan ve içerisinde bulunan data önemli olmadığından 2 diski biçimlendirdim ve tek disk yapmaya çalıştım, fakat işler yolunda gitmedi sanırım şuan qnap disklerimi görmüyor. Tek tek takarak denedim bir sonuca ulaşamadım. Disklerin 1 tanesini windows makinada disk part işlemi ile clean yaptım ve tek olarak taktım bu sefer qnap cihazına hiç ulaşamadım. Almış olduğum bazı ekran görüntüleri ekte yer almaktadır.

QnapSupport 2
QnapSupport 3
QnapSupport 5
QnapSupport 1
QnapSupport 4

Gönderildi : 26/03/2021 10:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, QNAP! a case açtınız mı? Çok hızlı dönüyorlar. Türkçe desteği var.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 13:17

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Ne kadar deneyimlisiniz bilemiyoruz sizin durumunuzda cihazı button ile factory def. yapıp baştan başlamak doğru olanıdır.
Akabinde ilk kurulum aşaması benzeri cihazı raid0 olarak kurgularsınız. Disklere dışarıda müdahale etmeyin.

https://docs.qnap.com/operating-system/qts/4.2.x/cat1/en-us/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 13:19

(@dgnengn1982)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Hocam sorunu Tesan'dan destek alarak hallettim.

1- Cihaz üzerinde OS (QTS) sürümünü yükseltme işlemi yaptım. Bu işlem sırasında disklerimi yapılandı ve şuan görebiliyorum.
https://www.qnap.com/tr-tr/download?model=ts-212p&category=firmware (4.2.2.X To 4.3.3.X)
2- Qnap Finder yazılımını kurdum. Öncesinde Win/Mac/Nfs menüsü altından Local Master Browser seçeneği aktif olması gerekiyor.
3- Cihazı Disklerimi Söküp tekrar başlattım, uzun bir sinyal sesinden sonra önce 1. Disk sonra 2. Diski takarak QnapFinder yazılımı ile QTS yazılımını güncelledim.

Qnap TS212P

Gönderildi : 26/03/2021 15:53

(@dgnengn1982)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam qnap support'ta ticket açtım fakat geri dönüşleri çok uzun oldu. Fakat Tesan firmasından çok hızlı bir şekilde destek aldım. Qnap sorunlarınızı Tesan'dan destek alarak çözebilirsiniz, çok yardımcı oluyorlar.

Saygılar.

Gönderildi : 26/03/2021 15:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Tabi Tesan bu konuda çok iyidir, ama ticket a da döner normalde, Buğra vardı aslında, ama demek ki yoğundur. Geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2021 17:17

Paylaş: