Forum

Storage Server Upgr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Storage Server Upgrade Hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,565 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ÇözümPark ve Ekibi,
Yapımızda 1 Adet DELL PowerVault NX3100 Storage İçerisinde Windows Storage Server 2008 İşletim Sistemi Bulunmaktadır,
Disk Yapısı 2 Adet NAND 140 GB Raid 1 Olarak ve 8 Adet 2 TB Disk ve Raid 5 Yapılandırması Bulunmaktadır,
Tüm Yapımızdaki Dosyalarımız D Alanında ve Raid 5 Olan Kısımdadır ve FS Paylaşımındadır,

İşletim Sistemi Destek Süresi Dolduğundan Dolayı Upgrade Planlaması Yapmayı Düşünmekteyim,
Burada Sormak İstediğim Bazı Sorular Bulunmaktadır,

1-) Upgrade Yapılabilir mi ?
2-) Hangi İşletim Sistemi Düşünülebilir ve Storage Server 2012 - 2016 Olarak İşletim Sistemi Varmıdır ?
3-) Upgrade Öncesinde Yapılması Gereken Yedekleme ve Kontrol Varmıdır ?
4-) Upgrade Sonrasında Yapılması Gereken Kontrol Nedir ?
5-) Oluşabilecek Farklı Bir Durum Olabilir mi ?
6-) Yoksa Yukarıdaki Anlattığım Yapıdaki Gibi Normal Windows İşletim Sistemi Günceller Gibi Storage Çalışırken Upgrade İşlemi Başlatma Olurmu ve Yeterlimidir ?

Bu Konuda Fikirlerinizi ve Düşüncelerini Paylaşabilirmisiniz ?
Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 30/03/2021 16:54

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhaba,

Ürün çok eski bir ürün. Garantiside yoktur büyük ihtimal diye düşünüyorum. Dell'in support sitesinde birkaç upgrade paketi var fakat server 2008 üzerinden başka bir versiyona yükseltemezsiniz gibi duruyor.

https://www.dell.com/support/home/en-us/product-support/product/powervault-nx3100/drivers

Bir sıkıntınız yok ise bence çok fazla ellemeden kullanın derim. Çünkü bir sıkıntı durumunda Dell'den destek alamazsınız ve bu durum sizi zora sokabilir. Eğer imkanınız var ise yeni bir ürün almak daha sağlıklı olacaktır.

Gönderildi : 30/03/2021 21:57

(@serkanates)
Gönderiler: 1277
Üye

Merhaba;

Yatırım yapmadan önce mutlaka bulut çözümlerini inceleyip fiyat teklifi alın. Microsoft bu konuda süpriz sonuçlar üretebiliyor. Yıl olmuş 2021, sunucu almak falan gereksiz olabilir :)...

Gönderildi : 31/03/2021 00:42

Paylaş: