Forum

Wathcguard cihazlar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wathcguard cihazlarda zaman ayarı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
456 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Malumunuz üzere kış saati uygulamasına 8 Kasım 2015 tarihinde geçeceğiz.

Watchguard cihazlarda bu değişikliği yapmak için nasıl bir yöntem kullanmayı planlıyorsunuz.

Teşekkürler

Gönderildi : 21/10/2015 13:23

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

WG tarafında saatin otomatik güncelleme istemiyorsanız Policy Manager üzerinden NTP üzerinden saat senkronizasyonu durdurabilirsiniz. El ile manuel ayarlama yapma şansınız da var, bunu Firebox System Manager tarafında Tools altından synchronize menüsünden yapabilirsiniz.

Gönderildi : 23/10/2015 03:35

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam, teşekkür ederim cevabınız için, manuel haricinde ntp olarak aşağıdaki adresleri girsek yeterli olur mu?

NTP1.ULAKBIM.GOV.TR

NTP2.ULAKBIM.GOV.TR

Gönderildi : 23/10/2015 19:15

(@huseyinertugrul)
Noble Member

ulakbim 8 kasıma göre ayar yaptıysa işe yarar.

hocam, teşekkür ederim cevabınız için, manuel haricinde ntp olarak aşağıdaki adresleri girsek yeterli olur mu?

NTP1.ULAKBIM.GOV.TR

NTP2.ULAKBIM.GOV.TR

Gönderildi : 24/10/2015 23:59

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ulakbim adreslerini tanımladım,

Dashboard üzerinden bakınca saat doğru ama Traffic Monitorde saat geri alınmış olarak görünüyor. acaba hangisi cihazın saati?

sonrasında ntp yi kaldırdım, firebox manager üzerinde sync ettim fayda etmedi. belli bir süre geçmesi gerekiyor olabilir mi? şu anda ntp kapalı durumda.

Ayrıca log lar haricinde traffic monitörde 1 saat geri olması bir sıkıntı yaratır mı?

Gönderildi : 25/10/2015 12:00

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Merhaba tekrar, ulakbim adreslerini kullanmak işe yaramadı benim tarafta. Yaptığım ise şu oldu; policy manager>setup>ntp ayarını disable ettim sonrasında firebox system manager üzerinden time sync yaptım. şu an firewall saati gayet düzgün çalışmakta.

Saat farkı olması durumunda zamana bağlı kurallarınız varsa burada problem olabilir ama schedule tanımınız yoksa çok etkileneceğinizi sanmıyorum.

Gönderildi : 26/10/2015 21:03

Paylaş: