Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Yeni Outlook Sorunları/Eksiklikleri

7 Yazılar
3 Üyeler
1 Reactions
270 Görüntüleme
(@vayvan)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Klasik Outlook sorunlar çıkardığı için (özellikle online arşiv hantallığı) yeni Outlook'u tavsiye etmeye başladık ama şimdiye kadar gözüme takılan bazı sorunlar var.

1) Klasik outlook'da GAL'daki kişileri toplu seçip kişilere ekleyebiliyorduk ama bunda toplu eklemeyi bulamadım.

2) Mail ile gelen ekleri varsayılan uygulama ile açmak yerine indirip öyle açıyor. Yani ek olarak .html dosyası gelince Edge'den açmak yerine nereye indireyim diye soruyor.

3) Gönder/al butonu yok ya da göremedim.

Bunlaru ben mi bulamadım yoksa bu özellikler yok mu?

Gönderildi : 18/05/2024 17:16
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4436
Co-Helper

Yeni outlooktan hangisini kastediyorsunuz bilmiyorum mic. yayınladığı özellik ve takvim bültenleri var oradan yeteneklere bakın derim.

https://www.icaew.com/technical/technology/excel-community/excel-community-articles/2023/comparing-the-new-outlook-and-the-classic-desktop-outlook

https://techcommunity.microsoft.com/t5/outlook-blog/things-to-know-about-the-new-outlook-for-windows/ba-p/3383964

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2024 19:21

(@vayvan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz hocam klasik outlook'a girince yeni outlook'u deneyin deyince geçilen outlook'u kastediyorum. Web tabanlı olduğu için web'de olmayan özellikler bunda da yok. Mesela ekip takvimi görünmüyor ve eklenmiyor da.

Gönderildi : 21/05/2024 09:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Anladım eski arayüzle de karşılaşınca arada bende karışıyor. Sanırım Beta dan çıkarılmış bence halen beta, kurumsal kullanıcıların ihtiyacını görecek özellikleri henüz eksik. Sadece basit son kullanıcının işine yarar o yüzden sorduğunuz detayları bilmiyoruz ne görüyorsanız bence o dur.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/05/2024 13:18

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1643
Noble Member

Ne varsa eskilerde var. Ben de Arsiv(pst) dosyasını eklemeyi bulamamıştım. Klasiğe devam. 🙂

Gönderildi : 21/05/2024 13:25

(@vayvan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas klasiktede son zamanlarda saçma sapan sorunlar çıkıyor. Bilerek mi yapıyorlar diye düşünmeden edemiyorum.

Gönderildi : 21/05/2024 15:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Beceriksizlik diyelim... zaten bu yüzden yeni, oturmamış üründen kaçmak lazım.:) Yeni dünya çok güzel oldu update/upgrade yeni sorunlar üretmeye yarıyor artık.:) Win11 in pazar kaybetmeye devam ettiği dünyada ne zaman akıllanacaklar meçhul. Dominasyonun sonuçlarını çekiyoruz maalesef.

Gönderildi : 21/05/2024 16:41

Paylaş: