Forum

Gerekli mi ? Ne kad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gerekli mi ? Ne kadar gerekli ?

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@tunconur)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar.

8 senedir BT' de aktif olarak çalışıyorum. Oldum olası sertifika konularına hep uzak kaldım. Belli bir yaşı doldurduktan sonrada, Türkiye'de yeni oturmaya başlayan BT yapısına göre sertifikanın şart olduğunu düşünmeye başladım.

Gündem olarak ne tür bir sertifikaya yönelmeliyim yada yönelmeli miyim ? 

Belki bir tartışma konusudur ama fikirleriniz benim için önemli.

Nasıl bir yol almalıyım ? 

Gönderildi : 24/04/2013 15:15

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Tecrübe ve deneyim bana göre sertifikadan her zaman önce gelecektir ama bu tip sertifikalarla tecrübeyi süslemek kişi açısından daha iyi faydalı oluyor elbette.Çalıştığınız alan ya da uzmanlık alanınız neyse ona uygun bir sertifikaya yönelin derim (microsoft, vmware, cisco vs).  

Gönderildi : 24/04/2013 15:29

(@tunconur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Tecrübe ve deneyim bana göre sertifikadan her zaman önce gelecektir ama bu tip sertifikalarla tecrübeyi süslemek kişi açısından daha iyi faydalı oluyor elbette.Çalıştığınız alan ya da uzmanlık alanınız neyse ona uygun bir sertifikaya yönelin derim (microsoft, vmware, cisco vs).  

Bütün iş tecrübemi bir sertifika altında toplamak ne kadar mantıksız olsada, sanırım başka çarem yok. Bir o kadarda sertifika konusunda pek cahilim.

Vmware, Hyper-V, Microsoft sunucu ailesi, storageler ve belirli firewall ürünlerinde devam ediyorum.

Böyle direk sınava girip al-çık yokmu 🙂 En hızlı yolu nedir ? 

Gönderildi : 24/04/2013 15:35

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Microsoft tarafından başladığınızı düşünürsek almak istediğiniz ünvanlar için farklı kombinasyonlarda sınavlara girmeniz gerekiyor.Aşağıdaki linkten bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/331754.aspx  

Gönderildi : 24/04/2013 15:42

(@tunconur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu büyük bir karmaşa gibi geliyor şuan. Ucundan başlayalım bakalım 

Çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/04/2013 15:48

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member

sertifikayı bende gereksiz buluyorum.

bilgi ve tecrübe olmadıktan sonra sertifika olsa ne olur.

Gönderildi : 25/04/2013 12:35

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

İş yaşamındaysan bir şekilde karşına çıkıyor. Mesela firman microsoft ile partnerlik imzalıyor belli sayıda sertifikalı personel olmak zorunda o zaman sende girmek zorunda kalıyorsun.

Her ne kadar sertifika tecrübe ve yeteneklerini gerçek manada gösteremesede olmasının sana zararından çok faydası olacaktır.

Gönderildi : 17/05/2013 20:45

Paylaş: