Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v import sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
581 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Merhaba elimdeki makinemi export edtmek için bir dizin açıyor ve buraya export ediyorum.Aynı makineden bir daha kurulum yapmamak için import etmek istiyorum fakat import etme işlemi gerçekleşmiyor.Aşağıdaki hatayı veriyor.Saygılarımla.

https://i0.wp.com/img96.imageshack.us/img96/1952/34095288.png?w=1220&quality=80

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/03/2010 01:15

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Bu VM üzerinde snapshot var mı?

Gönderildi : 04/03/2010 23:54

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bu arada VM'i export ettiğini düşünüyorum 🙂 Eğer export etmediğin bir VM'i gösterip import etmeye çalışıyorsan olmaz.

Gönderildi : 04/03/2010 23:57

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

export ettim Serfhat hocam.Bu arada kaç kere denedim olmadı.Sildim sistemi geri aldım.Şu an sade kurulumum var sanal makine oluşturdum.İçine sistem kurmadım.Export ediyorum.Sonra vhd ismini değiştiriyorum xml güncelleme yapıyorum buna göre ama yine aynı hata.Hocam adımları yazarsanız çok sevinirim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2010 00:18

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Hocam işlem tamam.Adımları açıklayım sorun olanlara referasn için.

1-Varolan bilgisayara sağ click export .dizini belirtip export edin.

2-Export edilen yerde config.xml dosyasını açın bu dosyadaki yol kısmına export ettiğiniz yerde bulunan virtual machine içindeki vhd uzantılı dosyanın yolunu var olanla değiştirin.

3-daha sonra export edilen klasördeki virtual machine klasöründeki exp dosyasının içindeki vhd dosyasının yolunu expoert edilen klasördeki path ile değiştirin.

4-import etmek içinimport edilecek dizini gösterin copy virtual machine seçeneğini seçerek import edin.

Saygılarımla.

Gönderildi : 05/03/2010 02:26

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Tebrikler Rıza. Geri bildirim için de teşekkürler. Saygılar.

Gönderildi : 05/03/2010 02:41

(@Cihandelibas)
Gönderiler: 14
Active Member

2-Export edilen yerde config.xml dosyasını açın bu dosyadaki yol kısmına export ettiğiniz yerde bulunan virtual machine içindeki vhd uzantılı dosyanın yolunu var olanla değiştirin.

3-daha sonra export edilen klasördeki virtual machine klasöründeki exp dosyasının içindeki vhd dosyasının yolunu expoert edilen klasördeki path ile değiştirin.

4-import etmek içinimport edilecek dizini gösterin copy virtual machine seçeneğini seçerek import edin.

Saygılarımla.

Merhaba benimde importa sorunlarım vardı,

öncelikle araştırıp exporttan sonraki exp uzantılı dosyadan, guid değerini sildim

<PROPERTY NAME=”ScopeOfResidence” TYPE=”string”>
<VALUE>
413aed57-bedd-465c-8fe4-54f2ad7ae969 ** GUID değeri **
< /VALUE>
< /PROPERTY> 

çok şey denedim ama import işlemini gerçekleştiremedim,bu arada diskleer üzende snapshut vardı,  

Rıza Hocanın söylediklerinizden yola çıkarak  ,

yeniden bir sanal makina oluşturdum disk olarak mevcut vhd yi gösterdim,sonrasında sanal makina network ayarlarını yaptım ve ensonundada elimdeki acronis backupını restore ederek çözdüm,

biraz dolambaçlı oldu ama sonunda oldu çok şükür,

işlerinizde kolaylıklar,

Gönderildi : 20/12/2012 12:28

(@Cihandelibas)
Gönderiler: 14
Active Member

Saygılarımla.

Merhaba benimde importa sorunlarım vardı,

öncelikle araştırıp exporttan sonraki exp uzantılı dosyadan, guid değerini sildim

<PROPERTY NAME=”ScopeOfResidence” TYPE=”string”>
<VALUE>
413aed57-bedd-465c-8fe4-54f2ad7ae969 ** GUID değeri **
< /VALUE>
< /PROPERTY> 

çok şey denedim ama import işlemini gerçekleştiremedim,bu arada diskleer üzende snapshut vardı,  

Rıza Hocanın söylediklerinizden yola çıkarak  ,

yeniden bir sanal makina oluşturdum disk olarak mevcut vhd yi gösterdim,sonrasında sanal makina network ayarlarını yaptım ve ensonundada elimdeki acronis backupını restore ederek çözdüm,

biraz dolambaçlı oldu ama sonunda oldu çok şükür,

işlerinizde kolaylıklar,

Gönderildi : 20/12/2012 12:28

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

2012 ile import mimarisi biraz daha güzelleşti. Geçmiş olsun diyelim o halde 🙂

Gönderildi : 20/12/2012 14:21

Paylaş: