Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Microsoft 365 mail ve belgeler lisanslama şekli

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
1,520 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 240
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Microsoft 365 de lisanslama şekli, tüm mail lerin gelen ve giden postalarını bir adreste toplama, birde mail adreslerine ve yetkilerine bağlı klasör oluşturup uzak erişim ve paylaşım hakkında bilgisi olan biri var mı acaba ?

Gönderildi : 17/10/2023 23:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4436
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/office-365-uzerinde-paylasilan-posta-kutusu-olusturmak/

İlk bölüm için shared mailbox araştırabilirsin.

İkinci kısmı açman lazım klasör nerede olacak, sunucu için AD Sync yapılabilir, mailbox'a harici uzak erişim yok malum, ortak doc vs çalışma alanları sharepoint üzerinde tanımlanıyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/10/2023 00:03

(@volkancamur)
Gönderiler: 23
Eminent Member

365 Lisans modeli olarak plan1, plan2 ve App For Business gibi kullanıcı başına lisans veya standart lisanslama modellerinden birini seçerek devam edebilirsiniz. ek olarak giden ve gelen maillerin bir yerde toplanmasından kastı anlamadım ancak kural oluşturarak bir kopyasını veya direk kendisini istediğiniz bir mail adresine yönlendirebilirsiz.

Office 365 Mail Yölendirme | Kural Oluşturma - YouTube

Bu ileti 9 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 18/10/2023 11:11

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 240
Reputable Member
Konu başlatıcı

@volkancamur Bir group şirketi altında bir kaç şirket var. Şirket yöneticisi gelen ve giden mailleri takip etmek istiyor ve file sunucu yerine mail hesaplarına bağlı bulut tabanlı ve yetkilendirilebilen ortak bir alan oluşturmak istiyorlar.

Gönderildi : 19/10/2023 18:26

(@volkancamur)
Gönderiler: 23
Eminent Member

@nazmikavalci eğer grup şirketleri aynı mail uzantısıni kullaniyorsa yapabilirsin örneğin ilgili mailleri kim takip etmekniatiyorsa ona okuma yönetme izni verdiğinde Outlook da sol köşeye ayri bir başlık altında gelir ordan takip eder. Bununla ilgili video paylasimim var daha kolay anlaman için çalışma mantığını izleyebilirsin çok takılırsan bana ulaş yardımcı olmaya çalışırım hocam.

Gönderildi : 19/10/2023 18:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4436
Co-Helper

Nazmi bey kusura bakma ama istekler çok mantıksız 🙂 zaten bunları isteyen amatör adamlar gereken yatırımı da yapmaz.
Onlara anlatmalısın AD=mail olduğunu, mail ile FS dizin ağacının bir alakası olmadığını. M365 Sharepoint makalelerine bakabilirsin yada diğer konunda ki mail archiving buna da çözüm olur sanıyorum.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/10/2023 20:17

Paylaş: