Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 365 e gönderilen mailin ulaşmaması

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
647 Görüntüleme
(@mehmetozen)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Mail gateway sunucumu değiştirdim, yeni sunucu farklı bir ip adresine sahip. Yeni sunucu devredeyken gmail, outlook ve diğer adreslere mail gönderebiliyorum sorun yok fakat office 365 üzerinde barındırılan mail adresine gönderilen mailin, başarılı bir şekilde tarafımdan gönderildiğ fakat karşı tarafa ulaşmadığı görünüyor. Office 365 exchange panel üzerinden message trace üzerinde hiçbir kayıt görünmüyor. Portal üzerinde ret edilen maillerin izlenebildiği farklı bir alan var mıdır ? 

Gönderildi : 26/08/2022 15:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, onprem sistem ile eğer hybrid bir kurulum var ise bunu yenilemeniz gerekebilir, veya sadece connector ayarlarında ip bazlı izin verilmiş ise bunu güncellemeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2022 16:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Birden fazla alıcıya ulaşmıyorsa muhtemelen yine siz ve ip'nize karşı oluşmuş reputation ile ilgilidir.

https://sender.office.com

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2022 16:16

Paylaş: