Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Microsoft 365 şirket dışı mail engellemesi

8 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
568 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bir müşterimizde Microsoft 365 mail kullanımı var. Yönetici bazı mail adreslerinin @şirketadi.com.tr  haricinde mail atılmamasını istiyor sadece şirket maillerine mail yollayabilsin başka hiç bir yere mail yollayamasın. Bu işlemi 365 panelden yapabilir miyim. Microsoft 365 mail yönetimi baya kapsamlı ve yeni yeni yönetmeye çalışıyorum.

Gönderildi : 08/09/2023 16:01

(@bahattinozkan)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Selamlar;

paylaşmış olduğum referans link ile kural oluşturup isteklerinizi karşılayabilirsiniz.

Referans Link

Gönderildi : 08/09/2023 17:16

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@bahattinozkan Merhaba paylaşmış olduğunuz referans link üzerinden yapmaya çalıştım fakat bir yerde bir şey atlıyorum galiba kullandığım panel daha yeni bir versiyon menü yerlerinde değişiklik olmuş olabilir rica etsem daha güncel bir anlatım var mıdır acaba

Gönderildi : 12/09/2023 23:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Yönetim panelinden Exchange yönetim ekranına girin kurallar kısmında resimdeki gibi kural ekleyin.

1aaa

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/09/2023 12:03

(@bahattinozkan)
Gönderiler: 56
Trusted Member

@nazmikavalci
Hocam Selamlar;
Ekte göndermiş olduğum panel görseli en güncel hali sizde de bu şekildedir diye düşünüyorum. Adımları takip ederek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

image

Gönderildi : 13/09/2023 14:19

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

plan2
plan1

iki adet plan var biri daha önce yazılı idi diğerini de ben ekledim. Kusura bakmayın yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. bazı kullanıcıların şirke içi mail gönderip almasını istiyorum dışarıya mail yollayamasınlar resimde ki hangi kural doğu deneme yapmak içinde en azz yarım saat 45 dk beklemek gerekiyor; Bir de dikkatimi çekti online plan lisansı olmadan kullanıcı açılınca mail gönderip alabiliyor mu online plan lisansı neleri kapsıyor. 

Gönderildi : 16/09/2023 16:08

(@dck)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhabalar, size net olarak tarif edeyim. 

exchange admin center - mail flow - rules

add a rule - create a new rule (kural adınıyazınız)

görseldeki gibi ayarlayıp kaydedin sonra kurala enabled edip test ediniz. 

This personda kişileri seçiniz.

image

Gönderildi : 19/09/2023 11:03

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

mail3

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim kuralı bu şekilde yazınca sorun güzeldi. @oxsigen sizin görsel le bunun arasındaki fark nedir acaba. Konu şimdilik kapandı bir kaç gün test edeceğim.

Gönderildi : 19/09/2023 22:54

Paylaş: