Forum

Outlook Eklerinde s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook Eklerinde sorun

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,167 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Bugün sabahtan beri farklı işletim sistemleri, farklı office versiyonlarında ortak yaşadığımız bir sorundan bahsetmek istiyorum. Gelen maillerin ekinde XXXX.pdf dosyası XXXX.pd_ , zzz.docx dosyaları zzz.doc_ diye uzantıları değişerek gelmeye başladı. ISP miz Doruknet .Mailleri POP3 kullanıyoruz.Kaspersky Small Office Security (KSOS) nin son versiyonunu kullanıyoruz. Yazılımlarımız güncel. KSOS ile ve malwarebytes ile tarattım fakat bir şey bulamadı. Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir ?

Gönderildi : 12/11/2020 11:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Olta mail denemeleri alıyorsunuz. Bu konuda temel düzeyde çok fazla konu var phishing, mail filter vs etiketlerle arayınız yapmanız gerekenlerle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.
Kısaca bir sağlayıcının bunları taraması yada mail filter uygulamasına ihtiyacınız var. AV ürününüz bunları açma noktasında scan dışında bir çözüm sunmaz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/11/2020 14:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Mail hizmeti almanızın yanında mail güvenliği tarafında da bir hizmet alın, yani standart korumalar bu tür atakları durdurmaya yeterli olmayabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/11/2020 16:22

(@ismaildilme)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Merhaba aynı sorunu bende yaşadım her şeyi denedim Microsoft destek hattı ile de görüştüm sorunun nedenini bulamadılar.

Kendi cabalarım ve demelerim ile sorunun kasperksy den kaynaklandığını tespit ettim.

Ayarlar bölümünden filtrelemeyi devre dışı bırakınca sorun düzeliyor.

Screenshot 1
Screenshot 2
Screenshot 3

Bu ileti 3 yıl önce ismail dilme tarafından düzenlendi

Gönderildi : 29/11/2020 22:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi ve dönüş için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/11/2020 23:39

Paylaş: