Forum

Office365 Arşiv Kay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office365 Arşiv Kayboldu

7 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
1,176 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar Office365 kullanıyoruz ve kullanicilarda Arşiv özelliğini aktif ettim herşey normaldi Çevrimici Arşiv klasörlerimizde geldi policy de gayet güzel çalışıyor ama bir kullanıcımda Çevrimiçi Arşiv geçen hafta kayboldu ve Outlooku açıp kapatınca geldi sonraki hafta tekrar gitti profili sildim yeniden oluşturdum yine geldi ve bugün yine kendi kendine kayboldu veya kullanıcı farkından olmadan gizle felan mı yapıyor çözemedim daha önceden tecrube etmiş veya fikri olan arkadaşların yorumlarını rica ederim.

Gönderildi : 27/10/2020 16:22

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Mustafa Hocam selam,

Outlook uygulamasının versiyonunu kontrol edebilir misin? Aşağıdkai linkte bulunan versiyonlardan biri olması gerekiyor.

https://support.microsoft.com/en-us/office/outlook-license-requirements-for-exchange-features-46b6b7c5-c3ca-43e5-8424-1e2807917c99

Destekleyen versiyon kullanıyorsan ve yine arşiv gözükmüyorsa MS support panelinden MS'e destek kaydı açabilirsin.

Bilgine.

Gönderildi : 29/10/2020 22:44

(@ceysenturk)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba,

Ümit Seyhan Bey'in belirttiği gibi versiyonu kontrol ettiğinizde uyumlu bir versiyon ve aslında görülüp zaman zaman kaybolma durumu var ise bir de OWA üzerinden kontrol etmenizi tavsiye ederim. Outlook üzerinde klasör kaybolduğunda OWA üzerinde aktif halde midir ? Bunun cevabı evet ise çözüm için Outlook uygulamasına odaklanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/10/2020 12:25

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

@umitseyhan Ümit'im office365 bussines ile gelen sürüm owa da herşey normal

Gönderildi : 30/10/2020 12:29

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Eğer sorun sadece 1 kullanıcıda mevcut ise windows user profilden kaynaklanabilen bir sorun olabilir. Ek olarak Ceyhan hocamızın bahsettiği gibi Owa üzerinden gerekli kontrolleri yapmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 30/10/2020 13:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Ümit' e katılıyorum, case açmakta fayda var.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2020 15:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Ek olarak bunuda inceleyebilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/en-us/outlook/troubleshoot/profiles-and-accounts/troubleshoot-exchange-online-archive-mailbox-not-shown

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2020 20:30

Paylaş: