Forum

Office 365 Outlook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 Outlook Açılışta Parola Sormuyor...

23 Yazılar
4 Üyeler
14 Likes
6,439 Görüntüleme
(@ceysenturk)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba @Hakan Kocabey,

Makalede Outlook 2016 sürümü için gerekli olmadığı bilgisi yazmakta ancak tavsiyem EnableADAL değerini 1 olarak Kayıt Defteri Yöneticisine girmeniz eğer çalışmaz ise aynı değeri 0 (sıfır) olarak değiştirip tekrar denemeniz olacaktır.

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/security-and-compliance/enable-modern-authentication?view=o365-worldwide

Diğer bir durum ise eğer Azure üzerinde bir AD server ile bağlantı var ve bilgisayar buraya katıldıysa Win 10 üzerinde sorgu yapmadan Outlookta oturum açılmış olabilir , yine aynı özellikten kaynaklı Internet Explorer üzerinde Office.com adresine girdiğinizde şifre girmeden sayfanız otomatik olarak açılabilmektedir. Bu Win 10 ve Azure tarafındaki entegrasyondan kaynaklı bir özelliktir.

Yine denemenizi tavsiye edeceğim nokta ; Windows 10da Hesaplar altında sorun yaşanan hesap kayıtlı ise hesabı buradan kaldırıp tekrar denemeniz olacaktır.

Son olarak da hesabı kurarken *.onmicrosoft.com olarak kurun ve şifre bilgisi girmeyin , ardından bir pop-up açılacaktır burada [email protected] olarak tekrar oturum açmayı deneyin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 06/10/2020 13:11

(@kocabeyhakan)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ceysenturk bey merhaba, yardımınız ve yanıtınız için öncelikle çok teşekkür ederim.

Kayıt defteri üzerinde her yolu denedim ( MS Tech. sitesindeki öneriler, yorumlar dahil ) ama değişen bir şey olmadı.

Azure üzerinde bir sunucumuz yok. lokal bir DC sunucumuz var.  Ofis 365 tenant'ımız Admin panelini bizden aldı ve kendi hazırladıkları Coreview portalından kısıtlı özellikleri kullanarak kullanıcıları yönetiyorum ( parola, rapor, kullanıcı silme oluşturma gibi).

Windows Clinet pc deki tüm credantials ları kaldırdım, hesaplarda ne var ne yok kaldırdım, yok, değişmedi.....

En son şüphem şu şekilde, Tenant'ımız Coreview'ı Azure üzerinden yönetiyor sanırım, acaba onların yaptığı bir policy den dolayımı bu problem kaynaklanıyor. Ama diğer yandan kendileri ile görüştük ve bir çok kez deneme yaptılar değişsen bir şey olmadı....

Eğer konu ile ilgili soruna bakmak isterseniz uzak erişim bağlantısı verebilirim.

Teşekkür ederim

Ne Verirsen Elin ile,
O Gelir Senin ile...

Gönderildi : 06/10/2020 21:17

(@ceysenturk)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba Hakan Bey,

Sorun tüm kullanıcılarda olduğu için bunun pc bazlı olmadığı aşikar. CoreView 3.parti bir uygulama ve çalışma mantığı konusunda bilgi sahibi değilim ancak bu noktada benim kanaatim tenant bazlı bir işlem mevcut. Bu da Azure üzerinden yapılandırılmış yanlış bir politika sonucu olabilir. Dolayısıyla yine kontrol edilmesi gereken nokta Azure tarafı olacaktır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/10/2020 10:31

(@kocabeyhakan)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ceysenturk bey yorumunuz ve cevabını için teşekkür ederim.  Ben de sizinle aynı durumu düşünüyorum. Tenant ile bir kez daha istişare edeceğim.
Olumlu ya da olumsuz bir ilerleme kaydedersem buradan paylaşacağım.

Ne Verirsen Elin ile,
O Gelir Senin ile...

Gönderildi : 08/10/2020 16:35

Sayfa 2 / 2
Paylaş: