Forum

grup maillerinin çi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] grup maillerinin çift gelmesini engellemek

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
822 Görüntüleme
(@gokhankarasakal)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar mail grubunda ekli bir kullanıcıya gelen e-postada hem mail grubu, hem kullanıcının adresi eklendiği durumda kullanıcıya çift mail düşüyor. outlook ile bir kural oluşturup tek bir mail düşmesini sağlamak mümkün mü ?

Gönderildi : 18/09/2020 13:24
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu gayet normal bir durum. Kişiye to ve cc de varsam şeklinde bir kural yazmalısınız ancak bunun çalışma verimi grubun nasıl tanımlandığına bağlıdır. Diğer şekilde kullanıcı duclicate remover eklenti ve uygulamaları kullanmalısınız bunların çoğu da otomatik temizlemiyor manuel başlatılmalı ve config edilmelidir benim denediklerimin çoğunluğu öyleydi en azından.

https://www.howto-outlook.com/faq/duplicates.htm

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2020 04:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Office 365 de bunu çözdüler ama ne yazık ki onprem exchange için bu doğal bir durum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2020 13:54

Paylaş: