Forum

Outllok Sürekli Şif...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outllok Sürekli Şifre Sorması Hk.

9 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
2,169 Görüntüleme
(@radiate7z)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mail Server olarak Yandex servisini kullanıyorum. Firmamızda kişilerin kendi mail adreslerinin yanında departman olarak kullanılan ortak mail adresleri de mevcut. Muhasebe departmanında kullanılan 3 adet mail adresi var ve bunlar Outlook programı ile kullanılıyor. Her personel için Outlook kurulumu gerçekleştirdik ancak 1 tane personelimizin bilgisayarında Outlook'u her kapatıp açılmasında şifre istiyor.

- Sorunu çözmek amaçlı Office 2019 Profesyonel sürümü kaldırıp tekrar kurdum.
- Tüm hesapları tek tek kaldırıp tekrardan kurdum.
- Windows u formatlayıp sıfırdan kurulum yaptım.
- Format sonrasında Office 2019 Profesyonel sürüm de problem olabileceğini düşünüp orjinal CD si haricinde Microsoft sitesinden indirip kurdum.
- %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Protect > de bulunan S1 ile başlayan klasörün,
          a- Adını değiştirdim.
          b-Güvenlik sekmesinden tüm yetkileri verdim.
          c-Dosyayı komple sildim.
- Office 2016 Profesyonel yükleyip test ettim. ( Tekrardan şifre İstedi. )
- Office 2013 Profesyonel yükleyip test ettim. ( Tekrardan şifre İstedi. )
- Donanımsal olabileceğini düşünüp Bios güncellemesini yaptım.
- Anakart üzerinde bulunan Bios pilini değiştirdim.

Artık bir çözümüm kalmadı.

Gönderildi : 25/09/2020 09:36

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Yandex hesabında ki mailleri yedekleyip, Yandex'den mail hesabını silip tekrar eklemeyi denediniz mi?

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 25/09/2020 12:04

(@radiate7z)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@aliuysal tabiiki de ancak bu işlemi pazar günü yapabilirim bir de Aynı e-posta adreslerini kullanan 2 farklı bilgisayar daha var onlarda da bilip tekrar yükledim sorun çıkmadı sadece tek bilgisayarda bu sorunu yaşıyorum. Hesaptan kaynaklı olduğunu zannetmiyorum.

Gönderildi : 25/09/2020 13:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu konu geçmişte çok soruldu arayabilirsiniz yandex'le ilgili ayrıca tartışılmıştı. 
Sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. Problem kaynağı burada "mail adreslerinin yanında departman olarak kullanılan ortak mail adresleri de mevcut"
Özel olarak tanımlanmadıysa Ortak mailbox diye birşey yoktur. Siz 1 adet user mailbox'ı birden fazla kişiye kullandırıyorsunuz o durumda şayet sağlayıcı share yetenekleri sunmuyorsa (bazı mailhosting'lerde ayrı tanım olarak vardı) login, credential sorunlarıyla karşılaşırsınız. Bu imap de daha çok karşılaşılır malum nedenlerle de pop3 kullanmak istenilmiyor malum. Yandexte benzer doğrulama sorunları yaşayanlar vardı pop3 kullanmaları önerilmişti. Diğer bazı mailhosting'lerde tanımları gereği pop içinde geçerli bu durum geçmişte birçok yerde yaşamıştım bazılarını forwarding ve mail grupları kullanmaya bir şekilde alıştırdık.:) 
Bu durum exchange cached mod mailbox'lar için de geçerli birden fazla noktada kullanılacaklar için shared mailbox yapısı mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2020 04:27

(@radiate7z)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz senkron sorunu çıkarttığından tüm personellere "pop3" kurulumu yapıyoruz. Birde sorun sadece Outlook ile ilgili değil Skype programı da her açılışta tekrardan şifre istediğini söylediler. Bilgisayar şifreleri kaydetmiyor

Gönderildi : 26/09/2020 08:33

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

İkincil deneyenlerde oturum düştüğü için şifre istemesi normal. Yandex ile görüşmeli veya uygulama yöntemlerinizi değiştirmeniz lazım. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2020 18:19

(@radiate7z)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yandex ile görüşmem de herhangi bir sıkıntı olmadığını ve bilgisayardan kaynaklandığını söylediler. Bilgisayarı formatladım şu anda herhangi bir sıkıntı yok gibi gözüküyor.

Gönderildi : 28/09/2020 08:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2020 14:05

(@kivanccece)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhaba bu soruna benzer bir durumu bende yaşıyorum

Windows 10 Pro işletim sistemi kurulu bilgisayarımızda Microsoft Office 2019 kullanmaktayız. Programlarımız güncel bir şekilde çalışmaktadır. Windows 10 açılışında giriş yapabilmek için parola aktif olarak kullanılmaktadır.   Outlook üzerinde pop3 protokolü ile kullandığımız mevcut eposta hesaplarımız mevcut. Oturum açıkken outlookda tanımlı olan hesaplar ile ilgili bir sorun yaşamıyoruz. Bilgisayar kullanılmadığında Windows  ekran koruyucu devreye giriyor ve bir süre sonra tekrar bilgisayarı kullanmak istediğimizde kullanıcı parolası ile  giriş yapıyoruz bu şekilde giriş yaptığımızda  outlook üzerinde gönder / al işlemi yapıldığında tanımlı olan eposta hesaplarının parololarını sormaktadır.  Hesaplara ait parolaları tekrar girmek zorunda kalıyoruz. Her seferinde aynı sorunu yaşıyoruz. Windows oturum açmak için parola özelliğini kaldırdığımızda , parolasız hesaba giriş yapıldığında sorun yaşanmıyor. İnternet üzerinde yaptığımız araştırmalarda kesin bir çözüm bulamadım, sorunun kaynağı ne olabilir ?

Gönderildi : 08/10/2020 15:20

Paylaş: