Forum

Workgroup-daki lync...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Workgroup-daki lync client sertifika hatasi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba her kese. Sirket icinde WAN-la ip ler iki grup IP var. 192.168.2.xx ve 192.168.3.xx

Lync server 192.168.2.xx uzerinde duruyor lync.server.ru domain-inde

Bir kac PC-aysa Workgroup-da 192.168.3.xx da duruyor. Windows XP pro. Lync client kurulumunu yaptim Lync serverle baglanti var ama Sertifika hatasi veriyor...

Sertifika sunucum DC/DNS server uzerinde kurulu.

localhost/certsrv-dan indirdigim sertifikayi manuel olarak kurdum restart yaptim ama sertifika sorunu hala devam ediyor.

Gönderildi : 21/09/2011 01:05

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba,

hangi sertifikayı yüklediniz client'a ?

DC de ki certificate authority i yüklemeniz gerek root sertifikayı yani.

client üzerinde de trusted root certificate authority alanına import etmeniz gerek.

Gönderildi : 21/09/2011 13:55

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

daha detayli olarak yazarmisiniz ustad?

Gönderildi : 21/09/2011 23:37

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member

Merhaba, sadece xp clientlar da mı veriyor win7 lerde hata yok değil mi ? certification not verify gibi bir hata mı ? Eğer öyle ise ;
Front End ve varsa Edge Server da  Server dan Local Security Policy -Local Policies- Security Options altında 

Network security: Minimum session security for NTLM SSP based (including secure RPC) clients tıklanıp Require 128-Bit Encryption check box ını kaldırıp Apply ı tıklarmısınız.

gpupdate/  force yaparmıısınız server ve client tarafında  aradan biraz zaman geçtikten sonra lync clinet ı yeniden başlatarak deneyiniz 

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 22/09/2011 00:08

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

front end ve edge yok... Yeni kurduk, su an sadece local ortamda bu yuzden front end ve edge-ye ihtiyac duymuyorum.... Win7 de denemedim? o yuzden emin degilim.

Gönderildi : 22/09/2011 00:50

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member

tamam o kurulan front end dir zaten . Yönetim sunucusu Standart Edition ile birlikte aslında Front End rolü kurulur . Windows 7 de denemediniz xp de sertifika hatası veriyor. yani login olan bir client yokdeğil mi. 

xp sp3 yüklü + ilgili local sertifika yüklü Bugra hocamın dediği gibi workgroup olduğundan sertifika manuel yüklenmeli 

Sertifika yı yüklemek için

https://dc(yada sertifika sunucusu adresi)/Certsrv
ye bağlanarak downlad ceritificate seçilir Front End için oluşturulan sertifika Download edilir.

Açılan sertifika dosyası Install Certificate seçilerek yüklenir yüklenirken yüklenecek klasör olarak Trusted Root Certification  Seçilir .

--- 

hala cannot verifty certification hatası alınıyor ise bir önceki yazdığım işlemi uygulayınız  

Gönderildi : 22/09/2011 01:26

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ilginiz icin tesekkurler, dener geri bildirim yaparim insallah

Local-de login olunuyor, workgroup da yok daha login olan kullanici. Evet Xp pro sp3 yuklu... Su anda workgroupda Win7 olmadigi icin deneme sansim olmadi ama bu gun bir de win7-di yuklu bir pc baglar denerim onunlada...

Gönderildi : 22/09/2011 08:51

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member

tamamdır geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Gönderildi : 22/09/2011 12:33

Paylaş: