Forum

lync 2010 da cert h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

lync 2010 da cert hatası

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba lync 2010 kurulumunu yaptım daha sonra client kurdum sing dedıgımde certiface hatası alıyorum bunu nasıl aşa bılırım acaba 

Gönderildi : 26/11/2010 19:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Acaba nasıl bir hata alıyorsunuz, düşünelim bakalım [:^)]

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/11/2010 00:19

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

(:   Standart bir  hata hocam

şöle söleyim hocam  daha önce 2007 ver kurmuştum hocam

client yuklediğimde bana cekafaace hatası verıyordu     bende   certsrv diyip certiface yukluyordum ve calışıyordu

ama şimdi   sıstem şöle    dc , exchanege 2010 ve lync  bunların hepsı ayrı sunucularda

cert srv  exchange 2010 uzerınde yuklu  ve  ordada certiface yapılandırılmıs durumda

ben lync sunucudada ayrı bır certsrv rolunumu kurmam lazım cunku ben client tarafında  certiface yuklemem ıstedıgımde lync 2010 uzerınde asing ettıgım certıface yuklenmıyor clıent  webmaıl uzerındekı certıface yuklenıyor yanıns certıface alıyor sankı

Gönderildi : 27/11/2010 02:14

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

lync'e certsrv kurmamalısınız. dc veya exchange hangisine kurduysanız o sunucu üzerindeki cert srv. görecektir. 

Gönderildi : 28/11/2010 00:36

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

kurulumda otomatik olarak görüyor     client yazılımına kullanıcı adını girdiğimde  direk certfica hatası veriyordu.

daha sonra biraz araştırdım      

http://imaucblog.com/archive/2010/09/15/step-by-step-microsoft-lync-2010-consolidated-standard-server-install-guide/

burdaki linte kurulumda dns  srv kaydı girilmiş bende aynısını dns girdim

daha sonra client yazılımında   sip adresini girdiğim yerde  adress kısmı var  ben oraya ınternal adresı olarak lync ıp adresını gırdım baktım yıne olmayınca automotic kısmı secerek açıldı  bu sekilde çözdüm

yannız 2007 versiyonda webcast yapa biliyordum burda nasıl yapmam gerekecek acaba    meeting yapmak için lync 2010 ne yapmak gerekiyor acaba

yazılım olarak cozumpark yatığı webcastlerde yuklenen meetın kurmakmı gerekcek gene

Gönderildi : 29/11/2010 01:13

(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member

Bu hata  bendede  var  bütün adımları kontrol ettim fakat  olmadıı OCS 2007 R2 de  aşağıdaki resimdeki gibi  bir ayar yapılıyordu LYNC de nasıl yapabiliriz.

[img] [/img]

Gönderildi : 06/02/2011 15:19

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

kurulumda otomatik olarak görüyor     client yazılımına kullanıcı adını girdiğimde  direk certfica hatası veriyordu.

daha sonra biraz araştırdım      

http://imaucblog.com/archive/2010/09/15/step-by-step-microsoft-lync-2010-consolidated-standard-server-install-guide/

burdaki linte kurulumda dns  srv kaydı girilmiş bende aynısını dns girdim

daha sonra client yazılımında   sip adresini girdiğim yerde  adress kısmı var  ben oraya ınternal adresı olarak lync ıp adresını gırdım baktım yıne olmayınca automotic kısmı secerek açıldı  bu sekilde çözdüm

yannız 2007 versiyonda webcast yapa biliyordum burda nasıl yapmam gerekecek acaba    meeting yapmak için lync 2010 ne yapmak gerekiyor acaba

yazılım olarak cozumpark yatığı webcastlerde yuklenen meetın kurmakmı gerekcek gene

http://www.cozumpark.com/blogs/ofis/archive/2011/01/02/lync-2010-ve-ms-outlook-2010-zerinde-online-meeting-lemleri.aspx

Gönderildi : 06/02/2011 23:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

DC'den Export ettiğiniz kök sertifikasını LYNC Server'da "Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri"ne Import ettikten sonra sertifikayı kurulumda tekrar yüklemeyi dener misiniz?

Gönderildi : 07/02/2011 15:01

Paylaş: