Forum

Exchange 2013 İle O...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2013 İle Office 365 Ve Hotmail Arasındaki Out Off Office Mesajı Sorunu HK

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
889 Görüntüleme
(@oldster)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar
Bir müşterimizden gelen şikayet üzerine karşı firma ofis 365 ya da hotmail kullanıyor ve işyerinde değilim servisi aktif olduğu halde tarafımıza mail dönüş gelmiyor bir kaç test yaptım kendi kişisel gmail ve hotmail adresim üzerinde gmail out off office mesajını anında döndürürken hotmail hesabım dönüş yapmıyor üç farklı yer ile test ettim onlardada ofis 365 var tarafıma geri dönüş gelmedi firewall smtp akışını kontrol ettim benden çıkan  mailleri görüyorum ancak devamında gelen bir mail görülememektedir.
Bu konuyu daha önce yaşayan olduysa yardımcı olabilirmi.
Not:
Kendi içimde out off office çalışıyor aynı zamanda dışarından mail atıldıgı zaman karşı tarafa benim out off office mailim iletiliyor
İyi Çalışmalar

Gönderildi : 23/05/2023 14:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, müşteriniz bazı yerlerden OOF mesajı alamıyor, işin özü bu diye anladım.

Müşterinizde kullanılan MTA loglarına bakmanızı öneriyorum. Tabi ondan önce bir SMTP GW var ise sırası ile firewall, smtp gw ve mta şeklinde ilerleyin. Mutlaka bir yerde kural yazılmış ve bu mesajlar siliniyordur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/05/2023 16:48

(@oldster)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan Abi 
Firewall tarafında smtp ayarlarında batv gecici olarak devreden çıkarınca auto reply mailleri gelmeye başladı eski ayarlara geri aldım konu artık aracı firmamda.
Teşekkürler 

Gönderildi : 24/05/2023 15:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Harika, güzel bir bilgi, bu tür konuları ne yazık ki görebiliyoruz, ancak değişikliği kimin nerede yaptığını bilmediğimiz durumlarda benzer 3 platformda da tek tek anlamız olan tabi kuralları kapat aç yapmamız gerekebiliyor. Çünkü her ürünün loglama sistemi çok detaylı olmuyor.

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/05/2023 16:33

Paylaş: