Forum

Posta Kutusundaki K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Posta Kutusundaki Klasör Karışıklığı Hk.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@oldster)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Bir kullanıcımın posta kutusunda çözemediğim bir durum var Giden Kutusu Klasörünün Alt Klasörü Olarak Gelen Kutusu Eklenmiş Vaziyette Ve Kullanıcı Her Mail Attığında Outlook Donuyor Ve Kapanıyor Tekrar Açıldığındaysa Mail Gönderilmiş Oluyor nasıl çözebileğimize anlam veremediğim bir konu daha önce yaşayan olduysa yardımcı olabilir misiniz.

Screenshot 2

Gönderildi : 14/05/2023 12:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Bu outlook sürümü nedir? Mail sunucusu olarak neye bağlanıyor? Eğer office 365 veya Exchange server ise örneğin owa da da durum aynı mı?

Eğer OWA da durum aynı değil ise profili silip yeniden oluşturmayı deneyin.

Eğer OWA da durum aynı ise bu durumda bu move işlemini owa üzerinden yapıp ve bir süre outlook kullanmayın.Eğer hala bu sorun tekrarlanıyor ise kuralları kontrol edin, yani bu durumu tetikleyecek bir kural var mı? Eğer yok ise posta kutusunu onprem sistemler için move etmeyi deneyin, cloud sistemler için ise export edip, silip yani lisansı kaldırıp tekrar enable edip tekrar import etmeyi deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2023 13:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4348
Co-Helper

Muhtemelen yanlış import yapılması kaynaklıdır o zaman olur bu tip sorunlar yine pop3, imap olup olmadığı belirtilmemiş onlarda da olur yanlış seçimlerle bu tip karışıklıklar. Hakan abinin dediği kontroller yapılması ve finalde bütün mailler silinip tekrar düzgün import edilerek çözülebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2023 18:34

(@oldster)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam microsoft outlook 2016 standart sürümünü kullanıyoruz exchange server a bağlanıyoruz owada durum aynı kuralları kontrol ettiğimde bir sorun göremedim tek bir kullanıcımda ilginçtir böyle bir tablo ile karşılaştım move işlemini yapıp son durumu sizinle paylaşacağım.

Gönderildi : 16/05/2023 09:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

O zaman büyük ihtimalle İbrahim hocamın dediği gibi klasörü fark etmeden move etmiştir arkadaş.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/05/2023 11:07

(@oldster)
Active Member
Konu başlatıcı

Mailler silinip tekrardan import ettim sorun düzeldi yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2023 14:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederiz. Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2023 14:03

Paylaş: