Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Smarter Mail sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
576 Görüntüleme
(@AffanKAHYA)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mail sunucusu olarak kullandığımız smarter sebepsiz yere mailleri gönderip almamaya başladı tüm servisler çalışıyor lakin işin içinden çıkamıyoruz bu ve bu gibi bir sorunla karşılaşan birisi varmı acaba kullandığımız sürüm 11.4 yardımcı olursanız çok sevinirim..

Gönderildi : 22/08/2013 14:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

log , hata mesajı , domain ismi gibi bilgiler olmadan çok havada kalıyor sorunuz

Gönderildi : 22/08/2013 14:17

(@AffanKAHYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

domain araydisticaret.com  lakin hata yada hiçbirşey almıyorum nereye bakmam gerek ?

Gönderildi : 22/08/2013 14:35

(@AffanKAHYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aksine kendi domain içerisinde attığım maillerde düşmüyor hesaba kayıp olup gidiyor

hiçbir iletide görünmüyor.Hata mesajıda mevcut değil 

Gönderildi : 22/08/2013 16:49

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Smarter mailin loglarını incelediniz mi orada gönderildiyse yada hata olduysa bir uyarı bulunması gerekiyor.Ayrıca 2 den fazla name server kaydınız bulunuyor bunu özellikle mi yaptınız. Diğer ns lere farklı bir ip girdiğinizde sorgulara yanıt alamayabilirsiniz.

Gönderildi : 22/08/2013 17:02

(@AffanKAHYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Özgür Bey,

2 den fazla name server kaydı derken demek istediğinizi anlamadım 

ayrıca şöyle bir durum var aşağıdaki resimdeki gibi bir hesaptan 236000 mail atıldı hesabı sildim sonrasında _other diye bir hesaptan atılmaya başlandı bu mailler bunlara nasıl engel olurum.

Image and video hosting by TinyPic

Gönderildi : 22/08/2013 19:44

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

araydisticaret.com alan adı ns1.uranenerji.com ns2.uranenerji.com. adresine yönlendirilmiş fakat dns te ns1.uranholding.comns2.uranholding.com olarakta kayıtlarınız var . günün birinde ns1.uranholding.comns2.uranholding.com adresinin iplerini değiştirirseniz bazen diğer name server'a sorgu yapıp yanıt alamayabilirsiniz.

Belirttiğiniz mail yazılımını daha önce kullanmadım böyle bir userı siz açtıysanız default bir şifre kalmış olabilir. Yada local üzerinden relay'a açıksanız web sunucudaki her hangi bir web sitesi üzerinden de mail atılıyor olabilir.

Gönderildi : 22/08/2013 19:51

Paylaş: