Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çözünürlük Ayarları

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar format attım ve ekran çözünürlüğü önceki ayarlarından düşük görünüyordu.Ekran kartını yeniden yükleyince düzeldi.Merak ettiğim ekran kartı driverı yüklenmediyse görüntü nasıl geldi formattan sonra?

Gönderildi : 23/02/2015 22:22

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Arkadaşlar format attım ve ekran çözünürlüğü önceki ayarlarından düşük görünüyordu.Ekran kartını yeniden yükleyince düzeldi.Merak ettiğim ekran kartı driverı yüklenmediyse görüntü nasıl geldi formattan sonra?

Merhaba,

Sırf bu tarz sorunlar yaşanmasın diye işletim sistemlerinin içinde default olarak bir driver gelir , örneğin windows 8 tarafında butun driverler otomatik olarak yükleniyor. İşletim sisteminin içerisinde geliyor.

Ancak windows xp tarafında ise daha eski bir driver bulunuyor ve ekranın açılmasını sağlıyor ancak ekran kartının sağlamış olduğu tüm özelliklerden faydalanamıyorsunuz. 

Ekran kartlarının değişik özellikleri vardır tüm bu özelliklerden faydalanmak için ekran kartı üretici firmasının sağlamış olduğu o donanıma özel yazılımı yüklemeniz gerekiyor.

Yine bir örnek verecek olur isek ; XP yüklediğiniz de 8 bit ile veya 16 bit ile açılır ekran. Ancak bir driver yüklediğiniz de 32 bit ile kullanabilirsiniz.  

Umarım anlatabilmişimdir. 

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 23/02/2015 23:26

(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

gayet açıklayıcı oldu çok teşekkür ederim

Gönderildi : 23/02/2015 23:30

Paylaş: